ZAD TROLLA Koszalin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Mordheim - Kampania

Go down 
+6
Morvius
Konrad
konri
Tutek
Bananovitch
Cezar
10 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyPią Mar 19, 2010 5:41 pm

Raczej tak, skoro apokalipsa mam nie wyjdzie Wink . Scenariusz na tą rundę - Ukryty skarb, opisany w polskim podręczniku na str. 181 Smile .
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyPią Mar 19, 2010 5:56 pm

No to ja się piszę. Cool
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptySob Mar 20, 2010 2:48 pm

Najważniejszy jest klimat, a nie powergamerswo, ale...
!!! Yes, yes,yes... Moi henchmeni mają 7 BS !!!
...pamiętajmy, że najważniejszy jest klimat i lajtowe podejście do gry. Very Happy

Zaraz konri będzie się burzył, że się podniecam
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptySob Mar 20, 2010 3:16 pm

Lata mi to... Razz
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptySob Mar 20, 2010 3:38 pm

Może i nie gram w kampanie, ale oprócz elfów to nie można przekroczyć statystyki BS ponad 6.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptySob Mar 20, 2010 3:47 pm

Elfy mogą. Też mi coś nie pasiło, ale sprawdziłem i faktycznie mogą mieć 7BSa.
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyNie Mar 21, 2010 11:08 am

Kolejka nr 3 za nami. Scenariusz wyszedł nieco inny niż planowano, dlatego nastepnym bedzie znowu bedzie "polowanie na skarb". Bitwa byała dość krwawa ( 21 poległych po stronie najemników, niestety tylko 9 "na amen" , z czego 8 to stronnicy Razz ). Natomiast jest jeszcze inna kwestia :

Panowie ( garcze ) - nie jesteśmy małymi dziećmi. Nie wiem czemu gra z kwadratowymi podstawkami produkuje tyle emocji, ale apeluję o nieco spokoju podzczas grania. Jeden wkurzony gracz zaczyna wkurzać innych, i dochodzi do kwasów i wyzwisk ( za co ze swojej strony bardzo przepraszam pale ).

Pozyczyłem zresztą rulenbooka by sie dokłądnie nauczyć zasad, i w razie czego rozstrzygać watpliwości.
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyNie Mar 21, 2010 6:32 pm

najwięcej zamieszania wprowadzał Bartek (bobo), bo co chwile coś mierzył, rozstrzygał kombata nie po kolei, wałował z czarami (na rozstrzyganie sporu poszło 15 min), potem był chyba "bóg" przez którego nie mogłem sobie swobodnie strzelać (podstawił drabinę) i przez którego 9 najemników gryzło piach w walce wręcz tongue

konri przynieś jeszcze bitzy z rączkami (wszelakimi) i główkami (również wszelakie), bo z czegoś muszę wizarda zrobić (GS-u nie mam, ale z miliputa się może coś zrobi), a i niech bóg mi przyniesie na za tydzień te wypraski nekrońskie

a i gdzie można kopić ten lakier matowy model master, bo jestem leniwy Razz i nie chce mi się poszukać Very Happy
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyNie Mar 21, 2010 6:35 pm

Może przyniosę bitsy jeśli ładnie poprosisz, a poza tym już sobie zmajstrowałem fajnego maga i jeszcze ci żal ściśnie że go nie chciałeś jak proponowałem... Razz
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyNie Mar 21, 2010 7:13 pm

Cytat :
a i gdzie można kopić ten lakier matowy model master, bo jestem leniwy Razz i nie chce mi się poszukać Very Happy

Spróbuj w Tęczy. Kiedyś był.

Cytat :
Panowie ( garcze ) - nie jesteśmy małymi dziećmi. Nie wiem czemu gra z kwadratowymi podstawkami produkuje tyle emocji, ale apeluję o nieco spokoju podzczas grania. Jeden wkurzony gracz zaczyna wkurzać innych, i dochodzi do kwasów i wyzwisk ( za co ze swojej strony bardzo przepraszam pale ).

[o żesz]! Taka akcja a mnie nie było Sad Wink
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyNie Mar 21, 2010 7:51 pm

No banan akcja chwilami była ostra. Szkoda, że do rękoczynów nie doszło, bo przynajmniej byłoby coś lepszego niż tylko gra w mordeheim...

Konri: Wybacz, ale na widok 28mm figurki przedstawiającej maga w jakimkolwiek wykonaniu szczena mi nie opadnie, co najwyżej mogę się lekko przejąć i dojść do refleksji... I proszę cię abyś przyniósł bitzy na sobotę, i ewentualnie jakieś życzenia do mnie??
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyNie Mar 21, 2010 7:59 pm

Cytat :
Szkoda, że do rękoczynów nie doszło, bo przynajmniej byłoby coś lepszego niż tylko gra w mordeheim...

Z chwilą kiedy doszłoby do rękoczynów dostalibyśmy bana na wejście do klubu. A wy musielibyście szuka sobie miasta, w którym starsza część klubowiczów by was nie znalazła. Więc macie szczęście. Rozumiem, że jesteście młodzi, ale to chyba nie jest powód do dumy... Kwadratowe podstawki chyba jakąś agresję u ludzi wzbudzają, u okrąglaków tego nie ma Wink
Przypominam tym, którzy zapomnieli-to tylko ZABAWA w przesuwanie plastikowych ludzików po stole. ZABAWA Exclamation Rozumiem, że każdy chciałby wygrać, ale tak się nie da (A Morda jest na tyle specyficznym systemem, że zwycięzca jest pojęciem względnym). Pamiętajcie o tym jak następnym razem staniecie naprzeciwko siebie przy stole i zaczniecie rzuca się sobie do gardeł. A jak wy zapomnicie, to ja wam przypomnę. Exiscerator już się grzeje żeby ukarać grzeszników Twisted Evil
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyNie Mar 21, 2010 8:08 pm

Hej Szpon, może mój mag nie jest jakiś extra ale jest wiele wspaniałych modeli w tej skali na których widok może opaść szczęka.
PS:
Nie zauważyłem żeby miało dojść do jakiś rękoczynów. To tylko Szpon jak zwykle wyolbrzymia. Razz
Powrót do góry Go down
Konrad
Goblin boss
Konrad


Liczba postów : 324
Join date : 01/05/2009
Age : 34
Skąd : Koszalin

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyNie Mar 21, 2010 8:16 pm

dobra banan nie bylo Cie to nie gadaj Razz

az tak zle nie było. byl poprostu krzyk i płacz wynikajacy troche z ilosci graczy , troche z ich wieku i cygańskiej wylewności Razz ...jakby ktos tak sie zachowywal grajac ze mna raczej bym zwrocil uwage albo podziekowal za gre ale ze to nie ja grałem (chociaz mialem maly wplyw na wydarzenia na stole Razz ) to nie zwracalem uwagi na zachowanie innych Razz
Powrót do góry Go down
Czarny
Snotling
Czarny


Liczba postów : 49
Join date : 06/03/2010
Age : 28

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyNie Mar 21, 2010 8:22 pm

To w końcu ten skarbiec został obroniony czy nie , bo nie mogłem zostać do końca Laughing ?
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyPon Mar 22, 2010 7:08 am

No może TROCHĘ podkolorowałem tę historię z grą emocji Smile
Bananovitch napisał:

...(A Morda jest na tyle specyficznym systemem, że zwycięzca jest pojęciem względnym)...

Zwycięska jest ta drużyna którego przywódca pod koniec potyczki dostaje o 1 pd więcej Razz (za zwycięstwo)

Czarny: Niestety gangi bronice zostały wystrzelane (to mniej) i wyrżnięte w pień (to już bardziej) z gangu tego nowego zostały trzy figurki z piętnastu i w końcu nie zdał rozbicia i kaput, na przyszłość trzeba grać np. SW i Ostland na resztę Very Happy(chodzi mi o zaporę strzelecką)
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyPon Mar 22, 2010 10:54 am

Ja się tam cieszę, że ew. urazy nie przechodzą poza stół Wink . Następnym razem będziemy grać parami, z moich obserwacji wynika, ze wielu graczy na nie aż tak dużym stole nie prowadzi raczej spokojnej gry Razz . Ale chyba wszyscy zauważyli, że trochę w swoim zachowaniu przedobrzyli i następnym razem będzie lepiej cheers . Jeden raz można wybaczyć.

A do rękoczynów było jeszcze daaaaleko Cool . Na niektórych turniejach batla bywało gorzej Wink .
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyWto Mar 23, 2010 6:04 am

Ja bym mimo wszystko zagrał jeszcze jedną bitwe o zamek, ale jako broniący i dopiero jak będę miał więcej łuczników Very Happy

Edit: i trzeba dopracować zasady dotyczące drabin
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyWto Mar 23, 2010 6:44 am

Przeżyjesz chyba niezły kryzys jak za kilka gier kampania się skończy a twoje elfy pójdą szafy co? Razz
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyWto Mar 23, 2010 7:14 am

Kampania w Mordę jest jak "Niekończąca się opowieść"-nakręcą trzy części, a ten duży pies dalej będzie latał Wink
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyWto Mar 23, 2010 10:22 am

Kampania jest planowana na 10 rund ( rozegraliśmy do tej pory 3 ), czyli odliczając konieczne przerwy na turnieje batla i czterdziestki, mamy spokojnie grę na jeszcze z 2 miesiące Cool . Oczywiście jak będziecie chcieli grac dłużej to nie mam nic przeciwko Cool . paragraf o stronnikach

Acha - I jeszcze coś. Szpon, nie ciesz sie tak z BS 7 ( dokladnie to zobacz str. 168 podrecznika, paragraf o stronnikach Twisted Evil ).
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyWto Mar 23, 2010 7:45 pm

mordheim jest po to by go zmieniać (chodzi mi o paragraf i ponowne rzucanie na tabelę Razz)

Za tydzień dojdzie do nas nowy gracz (umrzyki) i sobie wymyślił najemnika na którego mamy prawo się nie zgodzić:

-------------------------------------------------------------------

Zjawa koszt: 150zk/utrzymanie 15zk (tylko umrzyki)

M WS BS S T W I A LD
5 5 0 3 4 1 9 2 9

Zasady specjalne:
-+1W za każdego zdjętego z placu boju (przez Zjawę)
-niewrażliwy na psychologie
-zamieniony krytyk: zamiast pocięty w talarki robi szeroki zamach i bije wszystkich w 270 stopniach (normalnie rzuca za zranienie wszystkich) MOIM ZDANIEM KRETYŃSTWO
-raz na bitwę może podwoić ruch i stać się niewidzialny(tak to oznacza ruch w 20 calach) KOLEJNE KRETYŃSTWO

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oczywiście macie prawo się nie zgodzić lub coś zasugerować. To nie ja wymyślałem to coś, zostałem tylko poproszony o wstawienie na forum (jest nabiłem długaśnego posta

Edit: Zapomniałem, że w standardowym eq ma kose (dwórak) i kolega się wzorował (nie wiem czemu na derwiszu z Guild Warsa)


Ostatnio zmieniony przez szpon dnia Sro Mar 24, 2010 6:18 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyWto Mar 23, 2010 8:37 pm

Masz rację-kretyństwo. Kolega chyba chciał wymieszać w jednej osobie Banshee, Wraitha i Wighta. Jeżeli przekona mnie fluffowo, to pójdę na coś takiego.
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptyWto Mar 23, 2010 8:43 pm

No szkoda Szpon, że ty wszystkie zasady chcesz naginać tylko i wyłącznie na własną korzyść. Razz
Poza tym to zjawa wg mnie może być, ale troszkę fluffa też chętnie bym usłyszał.
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 EmptySro Mar 24, 2010 6:21 am

Chodzi mi o to, że ja tu kości podkręcam, żeby mieć BS, nadgarstek mecze, kości krzywię, a Czarek mi tu wyjeżdża, że mam bandę nielegalną.

A banan kiedy twoje skaveny wyjdą z kanałów??
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Mordheim - Kampania - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
Mordheim - Kampania
Powrót do góry 
Strona 3 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Mordheim - dyskusja
» Warheim - nowa kampania
» Mordheim kolejna reaktywacja.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ZAD TROLLA Koszalin :: Inne systemy-
Skocz do: