ZAD TROLLA Koszalin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Mordheim - Kampania

Go down 
+6
Morvius
Konrad
konri
Tutek
Bananovitch
Cezar
10 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyWto Lut 23, 2010 12:38 pm

Temat do śledzenia postępów kampanii. Na temat gangów, wyzwań czy spraw merytorycznych dyskutować tutaj - https://zadtrolla.forumpolish.com/karczma-f6/mordheim-dyskusja-t92.htm.

Aktualny przydział lokacji :
Doki - Ostland Wróbla
Karczma - moi wojownicy chaosu
Rynek - Skaveny Szpona
Willa - Marienburg Konriego
Płatnerz - Orki "orka" ( nie znam ksywki )

Pierwsza runda ( spotkanie na ulicach ) za nami. Mam nadzieję, ze wszystkim się spodobało granie king .

Nastepny scenariusz - "Łowy na warpstone" ( opisany w polskim PDF-ie na stronie 176 bodajże ).

Jeśli z jakiegoś powodu banda będzie musiała opuścić jakąś rundę gry, to na początku następnej każdy jej członek zyska 1 pkt. doświadczenia oraz 1 kawałek warpstona, aby bandy grające nie zdobyły zbytniej przewagi nad "maruderami". Przymusowe postoje dla całej kampanii ( np. turnieje batla/czterdziestki, okresy zamknięcia klubu i tp. ) nie dają tego bonusu.

Na chwilę obecną proponuję rozegranie 10 rund kampanii, co tydzień jedna. Jeśli gracze uważają, że to za mało/za dużo - zgłaszać Smile .


Ostatnio zmieniony przez Cezar dnia Sro Lut 24, 2010 11:47 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyWto Lut 23, 2010 5:22 pm

Mi się nie podobało, bo prosiłem żeby zacząć o dziesiątej i nawet nie miałem okazji zagrać Evil or Very Mad
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyWto Lut 23, 2010 5:45 pm

mogę se w tę sobotę armie zmienić (jeżeli mi figurki dojdą) na Wojowników Cienia ?(ale to kozacko brzmi Cool )
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptySro Lut 24, 2010 11:50 am

Cytat :
Mi się nie podobało, bo prosiłem żeby zacząć o dziesiątej i nawet nie miałem okazji zagrać Evil or Very Mad
Wybacz banan, w następnej kolejce bandy do tej pory nie grajace będą miały pierwszeństwo + mały bonus za opuszczoną kolejkę.

Cytat :
mogę se w tę sobotę armie zmienić (jeżeli mi figurki dojdą) na Wojowników Cienia ?(ale to kozacko brzmi Cool )
A nie grasz już skavenami Razz ? Zasadniczo jestem przeciwny zmienianiu band w trakcie gry, z wyjątkiem całkowitego wybicia gangu.
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptySro Lut 24, 2010 1:35 pm

coś mi się wydaje, że jak zmienie bandę na wojowników to mi połowa zarzuci, że mam wygiętą i przegiętą armie

Edit ja tu więcej nie pisze, bo to się zamieni w drugi spamerski temat o mordheim Very Happy
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyCzw Lut 25, 2010 2:41 pm

No to ja wyzywam "Orka" ale chętnie stoczę więcej bitek.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyCzw Lut 25, 2010 5:52 pm

Cytat :
Wybacz banan, w następnej kolejce bandy do tej pory nie grajace będą miały pierwszeństwo + mały bonus za opuszczoną kolejkę.

Wybaczam, ale będę wdzięczny za pisanie z wielkiej litery Razz
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyPią Lut 26, 2010 5:43 pm

Hej, o której się pojawić bo ostatnio było mówione że o dziesiątej i czekałem. Neutral
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptySob Lut 27, 2010 6:06 am

E tam długo żeś nie czekał, zanim se stoły rozłożyliśmy
Ja będę dzisiaj o 10.00 równo
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptySob Lut 27, 2010 7:22 am

Widzę że masz tendencje do wrzucania jakiegoś trybu "wszystkowiedzący"... Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptySob Lut 27, 2010 7:43 am

konri napisał:
Widzę że masz tendencje do wrzucania jakiegoś trybu "wszystkowiedzący"... Rolling Eyes

Hm, może bierze przykład z Ciebie? ZŁY przykład dodam Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptySob Lut 27, 2010 7:45 am

o banan będziesz dzisiaj??
konri napisał:
Widzę że masz tendencje do wrzucania jakiegoś trybu "wszystkowiedzący"... Rolling Eyes
jakoś nie skumałem twojej aluzji, przecież tydzień temu byłem o 10, a tym mówisz, że nikogo nie było Razz
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptySob Lut 27, 2010 8:02 am

To że poczekałem z 15 min to nie tragedia, bo dziś i tak będę dopiero około 11.
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptySob Lut 27, 2010 7:41 pm

No i jak wam dzisiaj poszło - jakie macie rankingi band? Mój wynosi 151.
Powrót do góry Go down
Konrad
Goblin boss
Konrad


Liczba postów : 324
Join date : 01/05/2009
Age : 34
Skąd : Koszalin

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptySob Lut 27, 2010 10:40 pm

999
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyNie Lut 28, 2010 10:07 am

Druga runda za nami. Mam nadzieje, ze mimo drobnego wałka z mojej strony gracze nie mają powodów do narzekań. Nad następnym scanariuszem jeszcze się zastanawiam - chciałbym "polowanie na potwora", ale nie wiem czy inni gracze byli by skłonni pożyczyć tyle duzych modeli.

Pozatym za tydzień przewa w kampanii z powodu turnieju batla. Choć oczywiscie jak gracze będą chcieli grać i znajdą wolne stoły ( i odpowidnią ilosc terenów Smile ) to jak najbardziej mogą.
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyNie Lut 28, 2010 5:05 pm

Jako potwora proponowałbym skombinować jakiegoś smoka. Ja mogę dać najwyżej trolla.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyNie Lut 28, 2010 6:12 pm

Cytat :
Jako potwora proponowałbym skombinować jakiegoś smoka

Laughing Przecież taki smok wszystkie gangi by w dwie tury rozdupcył jak to mój kumpel mawia Very Happy
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyNie Lut 28, 2010 8:27 pm

Akurat jednym z potworów mozliwych w tym scenariuszu jest właśnie młody ( co wcale nie znaczy - łatwy do ubicia ) smok Wink . Troll jest mimo wszystko za mały.
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyPon Mar 01, 2010 6:09 am

Wiem, że trochę nie w temacie, ale można by było wprowadzić elfickie miecze dwuręczne które by miały +2 do siły, może parować, nie uderza ostatni (według inicjatywy) -2 do inicjatywy, dostępność 8, koszt 32 zk ?
A jak nie to może Falchion z tej strony(4 od dołu)??
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyPon Mar 01, 2010 3:37 pm

Rozumiem że nie ma czegoś takiego skoro chcesz wprowadzać? Jeśli tak to rodzi się pytanie - dlaczego?
PS:
Jak to wejdzie w życie to ja też coś sobie wymyśle i wprowadzę. Razz
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyPon Mar 01, 2010 4:18 pm

ja pier@()ę [autocenzura][autocenzura][autocenzura] konri, zaczynasz mnie już wkur@(!ć. Z jednej strony gratulacje, bo rzadko komu się to udaje, z drugiej, jeżeli ktoś doprowadza mnie do takiego stanu, to prosi się o fista na twarz Evil or Very Mad Zrozum w końcu-NIE TY JESTEŚ NAJWAŻNIEJSZY W CAŁYM GRANIU I ŚWIAT CZY TO BITEWNIAKÓW, CZY NORMALNY SIĘ WOKÓŁ CIEBIE NIE KRĘCI!!! Morda to nie jest system, gdzie gra się żeby wygrać za wszelką cenę, tylko po to żeby sobie na lajcie pograć w coś innego. Liczy się Opowieść, nie PG. Każdy przejaw PG i rzucania komuś kłód pod nogi będę tępił z całą stanowczością, bo nie dam zabić takiej fajnej gry. Chłopak zapodał pomysł, czy można zrobić elfie dwuraki, lżejsze od normalnych. To coś złego, że zapytał? A Ty od razu jedziesz "to zaraz ja coś wymyślę i będzie to przegięte". [autocenzura] weź się chłopie ogarnij bo ktoś zrobi to za Ciebie, a wtedy będzie Ci przykro.
Żeby nie było, że się czepiam.
Cytat :
Jeśli tak to rodzi się pytanie - dlaczego
Bo to fluffowo uzasadnione. Elfy nie robią swojego sprzętu ze stali i żelaza tylko z minerału zwanego przez nie ithilmarem, a przez krasnoludy gromrilem (różnią się tylko sposobem obróbki). Więc elfi dwurak to nic niezwykłego pod względem fluffowym.

@szpon
Cytat :
Wiem, że trochę nie w temacie, ale można by było wprowadzić elfickie miecze dwuręczne które by miały +2 do siły, może parować, nie uderza ostatni (według inicjatywy) -2 do inicjatywy, dostępność 8, koszt 32 zk ?
Spójrz obiektywnie na to, co sam zaproponowałeś. Powtarzam-
Cytat :
OBIEKTYWNIE
. Nie uważasz, że to ciut za tanio? Zwykły dwurak bijący ostatni kosztuje 15. Miecz którym można parować 10. Razem 25. A to, co zaproponowałeś jest tylko 7 punktów droższe. Powinien mieć dostępność 10-11 (w końcu Haje nie pozostawiły po sobie za dużo sprzętu jak uciekały do Ulthuanu, a większość z tego co zostawiły spłónęło na stosie, jako "nieczyste") i koszt z 50-60 albo i więcej. W ręku człowieka nie robi różnicy, czy wali czymś takim, czy zwykłym dwurakiem bo i tak będzie bił po przeciwniku. Ale elf z takim majchrem przebiegnie przebiegnie się po większości gangów i nawet nie dostanie zadyszki. A z odpowiednimi skillami to jużw ogóle nie ma szans na takiego typa. Pomysł fajny, ale do dużego dopracowania.
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyPon Mar 01, 2010 5:06 pm

konri i mnie zaczynasz wkurzać, ale z fista nie pociągnę Razz bo się odbić mogę od ciebie Rolling Eyes
no dobra to może dostępność 10 i 60+k6 zk ??
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyPon Mar 01, 2010 5:22 pm

Po co te nerwy, to chyba jednak nie ja biorę to za poważnie... Suspect
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania EmptyPon Mar 01, 2010 5:40 pm

a może coś innego co mi daje dwurak zrobiony z ithilmaru. bo teoretycznie daje +1 do inicjatywy w CC, co w przypadku dwuraka jest nieprzydatne
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Mordheim - Kampania Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - Kampania   Mordheim - Kampania Empty

Powrót do góry Go down
 
Mordheim - Kampania
Powrót do góry 
Strona 1 z 4Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Mordheim - dyskusja
» Warheim - nowa kampania
» Mordheim kolejna reaktywacja.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ZAD TROLLA Koszalin :: Inne systemy-
Skocz do: