ZAD TROLLA Koszalin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Mordheim kolejna reaktywacja.

Go down 
+2
Skoczek
FAZIK
6 posters
AutorWiadomość
FAZIK
Goblin boss
FAZIK


Liczba postów : 237
Join date : 13/04/2012
Age : 43
Skąd : Skavenblight pod Koszalinem

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyPon Paź 12, 2015 7:30 am

Może by miał ktoś ochotę zagrać. Niekoniecznie od razu jakaś wielogrowa kampania ale tak sobie dla sportu pograć by można było. No chyba że ktoś ma ochotę na rozwój bandy to jestem za Smile.
System tani (4-20 figurek z młotka), całkiem prosty i miły. No i czasu niezbyt wiele zabiera.
Powrót do góry Go down
Skoczek
Goblin boss
Skoczek


Liczba postów : 242
Join date : 16/01/2012

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyPon Paź 12, 2015 3:49 pm

No KURDE!!!1!
Ja już od dawna się czaję na Mordheima, stół zacząłem robić, za figsami się rozglądam, podręcznik po polsku sobie znalazłem. Ogarniasz calutkiego Mordheima?
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyPon Paź 12, 2015 4:28 pm

Skoczek napisał:
No KURDE!!!1!
Ja już od dawna się czaję na Mordheima, stół zacząłem robić, za figsami się rozglądam, podręcznik po polsku sobie znalazłem. Ogarniasz calutkiego Mordheima?

Żyjesz Shocked ??? A na PM-ki nie odpowiadasz Razz. Skoczek jak chcesz znaleźć czas jeszcze na Mordheim?

P.S. Będę miał Drop pody niedługo w ilości ok. 9 szt. ;D? Do Mordheima też może coś skomponujemy bo mam sporo figsów do Orków, DE, HE, Skavenów i coś tam do WoCh'u.
Powrót do góry Go down
Skoczek
Goblin boss
Skoczek


Liczba postów : 242
Join date : 16/01/2012

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyPon Paź 12, 2015 5:05 pm

Żyję Smile
Powrót do góry Go down
Gandalf
Goblin boss



Liczba postów : 233
Join date : 11/10/2013

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyPon Paź 12, 2015 5:09 pm

No proszę. Very Happy
Ja się piszę. Terenów do Mordheima mamy na cały stół, a w razie co z klubu kilka fajnych też można wykorzystać.
Co do ogarniania to nie ma problemu. Ja mam za sobą jakieś 4-5 lat regularnego grania, Fazik też kilka lat. U mnie to w ogóle od Mordheima zaczął się Warhammer. Very Happy
Możliwe Fazik, że od nas Adrian byłby też zainteresowany.
Powrót do góry Go down
FAZIK
Goblin boss
FAZIK


Liczba postów : 237
Join date : 13/04/2012
Age : 43
Skąd : Skavenblight pod Koszalinem

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyPon Paź 12, 2015 6:36 pm

Środa na wstępne oganianie systemu, warband, modeli itd?
Kilka warband mam, jakoś połowa pomalowana, ale grać można. Przytargam na pewno ktoś coś dla siebie znajdzie. Jak komuś się spodoba to mam również wiele modeli do sprzedania na sztuki, żeby pociąć koszty :>.
Powrót do góry Go down
Skoczek
Goblin boss
Skoczek


Liczba postów : 242
Join date : 16/01/2012

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyPon Paź 12, 2015 6:50 pm

FAZIK napisał:

System tani (4-20 figurek z młotka), całkiem prosty i miły. No i czasu niezbyt wiele zabiera.

W podręczniku wyczytałem że bandy mają od 3 do 6 typa. ??? Coś się zmieniło? Wyczytałem też że jest pełen wysiwig (oprócz noży insztyletów)

Mordheim mnie kusi z kilku powodów:

- mały oddział (fajnie jest skoncentrować się na porządnym przygotowaniu ~ 10 figurek, kupienie, skonwertownie, sklejenie, pomalowanie)
- WB umarł permanentnie i tylko sega może go wskrzesić w związku z czym na allegro pojawiają się powoli w fajnych cenach niezłe zestawy idealne pod konwersję Mordheima
- Mordheim również jest martwy w związku z czym nie zaskoczy nas kolejna edycja wywracająca balans do góry nogami, nie gonią nas nowe dodatki i nowe zasady
- o wiele łatwiej robi się elementy makiety do fantasy niż sf
- w 40.000 gra się tylko rozpiski turniejowe albo sprawdzajace patenty pod turnieje, nikt nie gra misji po 500pkt czy jakichś kampanii a w Mordheima można by skupić się na klimacie zamiast na powergamingu
Powrót do góry Go down
FAZIK
Goblin boss
FAZIK


Liczba postów : 237
Join date : 13/04/2012
Age : 43
Skąd : Skavenblight pod Koszalinem

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyPon Paź 12, 2015 7:16 pm

W podstawowej książce nie ma chyba skavenów, one mają 20 modeli. Ale jest wiele warband po 12 (ludzie wszyscy właściwie). Wszystkie warbandy oficjalne zostały wypuszczone w numerach czasopisma do Mordheim: Town Cryer. Niektóre były nawet kilka razy bo okazały się przegięte (Beastmeni). Niektóre (Shadow Warriors) zostały nawet usunięte bo były za dobre.

Generalnie polecam Army Builder 2.2C (pewnie wszyscy mamy) + pliczek wsadowy mordheim_v5p03.ab
Bardzo dużo warband wraz z opisami które są oficjalne (raczej na nich poprzestaniemy, chyba że ktoś będzie bardzo chciał grać kim innym to na pojedyncze gry żeby sprawdzić czy są ok jak najbardziej Wink ).

Dogadamy się kto kim gra, ile punktów (pewnie 500), jak z czarami początkowymi, zbrojami (bo są za drogie), trafianiem 2 brońmi itd.

Gandalf Ty kiedyś chyba miałeś wszystkie pliki do Mordki na jakimś Dropoxie, to podrzuć linka, bo u mnie na tym kompie nie mam a stary chyba umarł.
Powrót do góry Go down
Skoczek
Goblin boss
Skoczek


Liczba postów : 242
Join date : 16/01/2012

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyPon Paź 12, 2015 7:33 pm

Co raz bardziej mi się podoba Smile W środę mnie nie będzie bo sobie leżę w szpitalu w Kołobrzegu i czekam na krojenie ale może tydzień później dam radę podjechać.
Powrót do góry Go down
Skoczek
Goblin boss
Skoczek


Liczba postów : 242
Join date : 16/01/2012

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyPon Paź 12, 2015 7:46 pm

Ja mam jakiś polski przekład podręcznika i tam skaveny są.

Mordheim kolejna reaktywacja. 2h2p6z4
Powrót do góry Go down
Gandalf
Goblin boss



Liczba postów : 233
Join date : 11/10/2013

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyPon Paź 12, 2015 9:40 pm

Polski przekład zawierane też warbandy z Town Cryerów. Skaveny były w podstawce, ale np krasnoludy, orki, kislev czy karnawał i sporo innych były już w dodatkach. Wydano jeszcze armie w klimatach Lustri (lizardmeni, amazonki, itp) i Khemri (tomb kings, arabia), ale nie są zbalansowane z głównym podręcznikiem i najlepiej jest grać warbandami tylko z danej krainy. Wtedy ma to sens.
Co do plików to już je dawno usunąłem. Mogę w środę na pendrive przynieść bo trochę tego jest.

Było jeszcze wydanych kilka fanowskich wersji Mordheima jak polski Warheim, Coreheim czy Border Town Burning. Dwa pierwsze wprowadzają za dużo zmian i zrobiły się z tego nowe gry, natomiast ostatni dodatek jest całkiem dobry, bo nie zmienia zasad, a poszerza je pozwalając grać na terenach poza miastem, czyli lasy, góry itp. Są tam też fajne scenariusze i kupa niezłych klimatycznych band (inne undeady, maneatarzy, cathay, itp).
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyPon Paź 12, 2015 10:30 pm

Cytat :
kupa niezłych klimatycznych band (inne undeady, maneatarzy, cathay, itp).
Fanowskich warband do tej gry jest od groma i trochę, naliczyłem ich kiedyś na serwie starej gildii bodaj 55. Ba, nawet sam machnąłem kiedyś jedną fanowską warbandę, nawet jeśli z nieco...hymm....mieszanymi rezultatami Embarassed Wink .
Powrót do góry Go down
Gandalf
Goblin boss



Liczba postów : 233
Join date : 11/10/2013

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyWto Paź 13, 2015 1:06 pm

Zgadza się, fanowskich jest full, ale te o których mówię były testowane i mają zachowany jakiś balans spójny z innymi warbandami.
Powrót do góry Go down
FAZIK
Goblin boss
FAZIK


Liczba postów : 237
Join date : 13/04/2012
Age : 43
Skąd : Skavenblight pod Koszalinem

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptySro Paź 14, 2015 9:12 am

Dzisiaj niestety mi się nie uda przybyć, jeszcze mnie trochę trzyma choróbsko. Gandalfie będziesz żeby zobaczyć i ogarnąć co i jak?
Powrót do góry Go down
Gandalf
Goblin boss



Liczba postów : 233
Join date : 11/10/2013

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptySro Paź 14, 2015 12:06 pm

Mogę wpaść, ale nie widzę, żeby ktoś w ogóle do klubu się wybierał. Dajcie znać czy przychodzić.
Powrót do góry Go down
Skoczek
Goblin boss
Skoczek


Liczba postów : 242
Join date : 16/01/2012

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptySro Paź 14, 2015 12:25 pm

Dziś nie.
Powrót do góry Go down
Gandalf
Goblin boss



Liczba postów : 233
Join date : 11/10/2013

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptySob Paź 17, 2015 9:05 am

Umawiamy się na środę?
Powrót do góry Go down
Tarosatoshi
Night Goblin
Tarosatoshi


Liczba postów : 112
Join date : 11/09/2015
Age : 32
Skąd : Skavenblight

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptySob Paź 17, 2015 8:29 pm

A ja się właśnie zastanawiałem, co takie pustki ostatnio, jak każdy rzekomo się umawia.
A tu wszyscy się na Mordheimie umawiają a nie na młotku. Wpadać, wpadać! Bo tylko w 40 grają.

~Taro
Powrót do góry Go down
FAZIK
Goblin boss
FAZIK


Liczba postów : 237
Join date : 13/04/2012
Age : 43
Skąd : Skavenblight pod Koszalinem

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyNie Paź 18, 2015 7:27 am

Umawiamy.
Powrót do góry Go down
Gandalf
Goblin boss



Liczba postów : 233
Join date : 11/10/2013

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyNie Paź 18, 2015 9:07 am

Proponuję koło 16.30. Od razu po pracy podjadę i będę miał więcej czasu. Zabiorę makiety.
Powrót do góry Go down
Tarosatoshi
Night Goblin
Tarosatoshi


Liczba postów : 112
Join date : 11/09/2015
Age : 32
Skąd : Skavenblight

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptySro Paź 21, 2015 8:44 pm

Dzięki Chłopaki za super grę i za poświęcony czas, bo w sumie mieliście grać a w ogóle sobie nie pograliście Smile naprawdę fajna zabawa i dobrze poznać kolejny system rozgrywki.

~Taro
Powrót do góry Go down
Gandalf
Goblin boss



Liczba postów : 233
Join date : 11/10/2013

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptySro Paź 21, 2015 9:02 pm

Spoko. A jak się w ogóle skończyło?
Powrót do góry Go down
Tarosatoshi
Night Goblin
Tarosatoshi


Liczba postów : 112
Join date : 11/09/2015
Age : 32
Skąd : Skavenblight

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyCzw Paź 22, 2015 5:36 am

Skaveni dostali łomot, więc zaskavenili skarby i uszli do Skavenblight zwalając winę za porażkę na, sabotującą (rzecz jasna!) całą akcję, Radę 13.

~Taro
Powrót do góry Go down
FAZIK
Goblin boss
FAZIK


Liczba postów : 237
Join date : 13/04/2012
Age : 43
Skąd : Skavenblight pod Koszalinem

Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. EmptyCzw Paź 22, 2015 1:59 pm

Nie rzucaliśmy na skarby oraz na rany bohaterów. Nadrobimy następnym razem - zobaczycie co by było gdyby, no i pokażemy jak wygląda exploracja w poszukiwaniu przedmiotów dla bohaterów (bo też się ich automatycznie nie znajduje).
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Mordheim kolejna reaktywacja. Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim kolejna reaktywacja.   Mordheim kolejna reaktywacja. Empty

Powrót do góry Go down
 
Mordheim kolejna reaktywacja.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» WarZone - kolejna reaktywacja.
» Mordheim - dyskusja
» Mordheim - Kampania
» Warheim reaktywacja

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ZAD TROLLA Koszalin :: Inne systemy-
Skocz do: