ZAD TROLLA Koszalin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Mordheim - dyskusja

Go down 
+7
łosiu
Bananovitch
konri
Morvius
wrubel
Konrad
Cezar
11 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorWiadomość
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyNie Sty 03, 2010 4:44 pm

A może by tak jakieś lepsze zasady dla pancerzy, co?
PS:
Gramy na WYSIGW?
Powrót do góry Go down
Morvius
Goblin boss
Morvius


Liczba postów : 241
Join date : 28/08/2009
Age : 29
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyNie Sty 03, 2010 8:04 pm

Mam pytanie: czy nikt nie ma nic przeciwko, żebym grał Wojownikami Cienia? Bo jeśli nie to właśnie ich wybiorę.
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPon Sty 04, 2010 8:29 am

Cytat :
A może by tak jakieś lepsze zasady dla pancerzy, co?
Proponuję by były o 1/2 tańsze, tak jak mam to w swojej warbandzie. Tak zbroje miały by sens.
Powrót do góry Go down
wrubel
Ork
wrubel


Liczba postów : 529
Join date : 08/05/2009

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPon Sty 04, 2010 9:21 am

A ja proponuję żeby zostawić wszystko na tym poziomie co teraz i wpierw zobaczyć na czym to polega a nie koksić już na wstępie. Skoro mają takie ceny to pewnie jest jakiś powód Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPon Sty 04, 2010 9:32 am

Nie widzicie realizmu tego ?
W Europie w czasach odpowiadajacym mniej więcej tym w systemie za zbroję można było prawie całą wieś wykupić.
Troche sie wam po bitewniakach zwyklych szyk poprzestawial. Zbroja nie jest wcale tak dostepna sprawa jakby moglo sie wydawac - a przynajmniej nie tanią.

Jak narazie nie zgłaszam mojego akcesu z powodu mojej napietej sytuacji czasowo-życiowej, ale powiem tak:
Nie zatracajmy tego co w grze istotne. Są to starcia obdartusów, a nie szlachecka potyczka.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPon Sty 04, 2010 9:40 am

Obdartusów, jak obdartusów, ale przy standardowej cenie zbroje są całkowicie niegrywalne. Kosztują korcie, ciężkie spowalniają, a ich pancerz albo jest kasowany prawie od razu, albo sprowadzany do 6+ . Połowienie kosztu zbroi to zwykłe ugrywalnienie.

Cytat :

W Europie w czasach odpowiadajacym mniej więcej tym w systemie za zbroję można było prawie całą wieś wykupić.
Trochę się wam po bitewniakach zwyklych szyk poprzestawial. Zbroja nie jest wcale tak dostepna sprawa jakby moglo sie wydawac - a przynajmniej nie tanią.
Wszystko prawda, tylko tu masz na myśli pełna zbroję rycerską, ta w istocie była rzadka i kosztowna. Tyle że w Mordheinie zbroje są reprezentowane przez typy raczej "dla pospólstwa" - ciężkie to kolczugi i napierśniki, lekkie to grube kaftany i pikowane skórznie. Takie wyposażenie było z całą pewnością nieco bardziej dostępne.
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPon Sty 04, 2010 1:47 pm

Gramy na WYSIGW? Ja wolałbym nie.
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPon Sty 04, 2010 2:31 pm

Moim zdaniem w takich grach fajnie jest trzymac wysywig - szczegolnie ze strasznie duzo modeli nie ma. Ale to tylko moje zdanie.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Morvius
Goblin boss
Morvius


Liczba postów : 241
Join date : 28/08/2009
Age : 29
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPon Sty 04, 2010 3:41 pm

wysywig byłby klimatyczny acz nieco upierdliwy.
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPon Sty 04, 2010 5:34 pm

Ja zamierzam mieć WYSIWING 100% Cool . Jakieś detale można odpuścić, ale broń i zbroja muszą być obowiązkowo odwzorowane Exclamation .
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPon Sty 04, 2010 6:16 pm

A co jak podczas trwania kampanii będę chciał zmienić całkowicie ekwipunek jakiegoś bohatera?
Edit:
Albo jak nie mam wystarczająco ciałek bez zbroi? No
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPon Sty 04, 2010 6:51 pm

Modele powinno sie zmieniac w miarę postepów, ale to faktycznie niemozliwe, więc trzeba próbować być jak najblizej "prawdy". Pozatym Nadmiar WYSIWING-u nie przeszkadza. Jak masz model w zbroji, a w rozpisce jej nie ma, to żaden błąd, bo zapewne dokupisz mu ją później. Błędęm będzie manewr odwrotny.

Jak mówiłem ja bedę grał na 100% WYSIWING-u, inni nie wyciagną tyle na ile stytułacja/modele pozwalają.
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPon Sty 04, 2010 6:57 pm

Czy jak mój model ma tarczę na plecach i jej nie wykupię a nie chcę jej obrywać to może być?
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPon Sty 04, 2010 8:27 pm

tzw Overequip nawet na turniejach nie byl karany.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyWto Sty 05, 2010 3:22 pm

Cezar napisał:
Obdartusów, jak obdartusów, ale przy standardowej cenie zbroje są całkowicie niegrywalne. Kosztują korcie, ciężkie spowalniają, a ich pancerz albo jest kasowany prawie od razu, albo sprowadzany do 6+ . Połowienie kosztu zbroi to zwykłe ugrywalnienie.

Cytat :

W Europie w czasach odpowiadajacym mniej więcej tym w systemie za zbroję można było prawie całą wieś wykupić.
Trochę się wam po bitewniakach zwyklych szyk poprzestawial. Zbroja nie jest wcale tak dostepna sprawa jakby moglo sie wydawac - a przynajmniej nie tanią.
Wszystko prawda, tylko tu masz na myśli pełna zbroję rycerską, ta w istocie była rzadka i kosztowna. Tyle że w Mordheinie zbroje są reprezentowane przez typy raczej "dla pospólstwa" - ciężkie to kolczugi i napierśniki, lekkie to grube kaftany i pikowane skórznie. Takie wyposażenie było z całą pewnością nieco bardziej dostępne.

Jak słyszę tekst w stylu "ugrywalnienie" to mnie krew zalewa Evil or Very Mad Dla kogo ugrywalniasz? Bo ja mam wrażenie że dla siebie. Mordheim wywodzi się z czasów kiedy Warmłotek był jeszcze w miarę zbalansowany. Ceny są adekwatne-powinny być pierońsko drogie i kał dawać. Nikt Ci nie każe wykupywać zbroi. To nie Warhammer gdzie wygrywa z reguły ten, który ma lepszego sejwa.

A co do zbroi rycerskiej-chyba Ci się pomieszało z płytową (która byłaby świetnym wynalazkiem gdyby ktoś wpadł na ten pomysł te trzy wieki wcześniej). Płyta owszem-była droga, ale tak się miała do tamtych czasów, jak kamizelka z kevlaru do power armoura Wink Przeciętny rycerz i tak zakładał kolczugę, względnie napierśnik i naplecznik, względnie nagolennice itp. Warhammer to powiedzmy, wczesny renesans (ok. XVI wieku), więc była już dość powszechna broń palna i bronie o wąskiej klindze (rapiery, pałasze), a przed takimi brońmi płyta nie dawała żadnej ochrony. Byle chłop mógł z rusznicy wielkiego pana rycerza ubić. Że już o długim łuku nie wspomnę Razz Ówcześni rycerze zakładali kolczugi, kaftany kolcze, czepce, kolcze rękawice itp. To co pokazują nam na filmach to bajka dla dzieci (cóż koleś w płycie prezentuje się lepiej niż koleś w kolczudze). A co do zbroi dla chłopa- Laughing Przecież chłopi to było mięso armatnie, pan jeszcze miałby się na zbroję czy tarczę dla niego wykosztowywać? Wink
To taka małą dygresyjka. TO nie jest HeroHammer. To gra o cieciach. Powinni mieć taki dostęp do zbroi jak menel do Maybacha.
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyWto Sty 05, 2010 4:16 pm

Może i racja ale ja nadal nalegam na usunięcie WYSIGW'u.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyWto Sty 05, 2010 5:31 pm

Daj już spokój z tym WYSIWYGiem Exclamation Wiadomo, że gang się zmienia z czasem, więc nikt Ci głowy nie urwie za to, że masz tarczę na plecach a w rozpisce nie. Z resztą, po grzyba ją przyklejałeś? scratch
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyWto Sty 05, 2010 5:36 pm

Nie chodzi tylko o tą tarczę ale także o to że nie miałem broni zwanych "pałkami", ani toporów w wypraskach które posiadam. A poza tym to ja nie mam aż tyle figurek żeby wymieniać...
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyWto Sty 05, 2010 7:39 pm

Mówił Ci ktoś że jesteś neurotyczny?
Pałki robisz z wykałaczek i green stuffu (albo jak chcesz taniej to plasteliny). Topory robisz z wykałaczek i kartonu, alby pytasz kogoś na forum czy nie ma jakichś zbędnych toporów (a wiem, że ktoś ma-nie wiem tylko czy zbędne, ale jeden wysępiłem Razz). Naprawdę tak ciężko pomyśleć trochę? Święta się już skończyły, do szkoły wróciło się wczoraj więc wypadałoby się już odmulić.
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyWto Sty 05, 2010 8:16 pm

Jak ci barakuje toporów to uderzaj do mnie - ma jeszcze całą stertę toporków po marudach ( choć tylko 1 czy 2 luzem ).
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyCzw Sty 07, 2010 5:37 pm

Czy ktoś będzie grał bestyjami? Wink
Powrót do góry Go down
Sztajger
Goblin boss
Sztajger


Liczba postów : 305
Join date : 24/05/2009
Age : 30
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPią Sty 08, 2010 5:06 pm

Bananowiczu co do broni palnej rycerze uważali to za nie honorowe przynajmniej przez jakiś czas. Ja będę grał jak pewnie co nie którzy się domyślają skavenami. Jakie są podstawki okrągłe czy kwadraty?
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptyPią Sty 08, 2010 5:07 pm

Kwadraty.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptySob Sty 09, 2010 7:03 am

Sztajger napisał:
Bananowiczu co do broni palnej rycerze uważali to za nie honorowe przynajmniej przez jakiś czas. Ja będę grał jak pewnie co nie którzy się domyślają skavenami. Jakie są podstawki okrągłe czy kwadraty?

Heh, a czy ja gdzieś wspomniałem że to rycerze jej używali? Wink Generalnie rycerze uważali za niehonorową każdą broń zasięgową, dlatego używało jej chłopstwo Smile
Powrót do góry Go down
Sztajger
Goblin boss
Sztajger


Liczba postów : 305
Join date : 24/05/2009
Age : 30
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 EmptySob Sty 09, 2010 8:44 pm

Czy byłby ktoś chętny w sobotę spróbować i zobaczyć jak to będzie??
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
Mordheim - dyskusja
Powrót do góry 
Strona 3 z 10Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Mordheim - Kampania
» Mordheim kolejna reaktywacja.
» Turniej Gdynia 7.09 35pts.
» Edycja 7 - Dyskusja Generalna
» chaos - dyskusja generalna

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ZAD TROLLA Koszalin :: Inne systemy-
Skocz do: