ZAD TROLLA Koszalin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Codex : Inkwizycja

Go down 
+11
SkullBoy
Malatyn
Amittus
Iwoszki
Morvius
Tutek
Szczur
Bananovitch
łosiu
Konrad
Cezar
15 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorWiadomość
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyNie Lut 16, 2014 4:35 pm

Dobrze kminisz. Albo wybierasz moce codexowe, albo losujesz z dyscyplin z RB. Co jest o tyle fajniejsze, że o ile wybór communion/hammerhand jest na poziomie rozpiski, to decyzja czy zachować, czy losować jest już później, w trakcie gry ( zaraz obok losowania warlorda ).

Wiadomo, że o ile nie masz jakiegoś "szprytnego" planu na CC, divinka prawie zawsze bedzie lepsza.
Powrót do góry Go down
piotrkur
Goblin boss



Liczba postów : 377
Join date : 05/03/2014
Age : 52
Skąd : Nordland

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 7:25 pm

Czy możecie mi-nerdowi przybliżyć i objaśnić zasadę działania,potrzebę i ogólność Inkwizycji??tzn:kto?po co?jak?i najbardziej mnie interesujące-czym,ze wskazaniem na pojazdy i ich malowanie,jako że zapodałem sobie mały kpl do Rhino.. afro 
Powrót do góry Go down
faLus
Ork Shaman



Liczba postów : 986
Join date : 05/07/2010
Age : 35

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 7:51 pm

Podstawowym transportem jest chimera z dwoma heavy bolterami. Potem dopiero reszta. Twój komplecik pasuje do razorbacka? Jak tak, to to lepsza opcja. Ogólnie wszystko rozbija się o upgrade psybolt ammo do pojazdów.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 7:53 pm

Do tej pory było:
-][ możesz wystawiać dwojako-albo jako normalny primary detachment albo jako sojusznika nie zabierającego Ci slotu sojusznika Wink (czyli oprócz ][ mogłeś wziąć "normalenego" sojusznika)
-cele? No przede wszystkim dywinacja, czyli najbardziej przydatna szkoła psioniki. Niektórzy dokupywali fajne granaty, inni servo-skulle, które uniemożliwiały podejście wrogich infiltratorów i scatterowanie jednąkostką a nie dwoma. No i jak masz kiepskiego warlorda (znaczy z kiepskimi traitami Razz) to niezależnie od tego, czy ][ jest podstawowym detachmentem czy też nie, Inkwizytor mógł zostać warlordem i rzucać na jednej z trzech tabelek traitów (trzy pierwsze traity są identyczne dla każdego Ordo, czyli powiedzmy, że zakonu Inkwizycji, trzy pozostałe są charakterystyczne dla poszczególnych Ordos).
-pojazdy to Chimera i Walkiria (Astra Militarum, zwane po ludzku Gwardią) oraz Rhino i chyba Land Raider (kodeks SM).
A jak będzie? Się okaże za tydzień, jak nowa edycja przenicuje nam tabele sojuszy.

Jak coś jeszcze to pytaj.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 7:55 pm

faLus napisał:
Podstawowym transportem jest chimera z dwoma heavy bolterami. Potem dopiero reszta. Twój komplecik pasuje do razorbacka? Jak tak, to to lepsza opcja. Ogólnie wszystko rozbija się o upgrade psybolt ammo do pojazdów.

Falus, nie każdy jest graczem i nie każdy patrzy z perspektywy "jak największy wygar jak najmniejszym kosztem, nieważne, że się kupy nie trzyma"...
Powrót do góry Go down
faLus
Ork Shaman



Liczba postów : 986
Join date : 05/07/2010
Age : 35

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 7:57 pm

W sensie lepsza niż rhino. Ogółem to ciężko coś szerzej powiedzieć o piechocie, masz tak dużą dowolność składania pojedynczych oddziałów, że wszystko zależy od tego na co się nastawiasz.
Powrót do góry Go down
piotrkur
Goblin boss



Liczba postów : 377
Join date : 05/03/2014
Age : 52
Skąd : Nordland

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 8:03 pm

Dzięki za odzew Very Happy ale nie wiem do końca(tak w 99%)o czym pisaliście bounce lol! mam zapodane u quinsa klamoty do Rhino i chciał bym go zrobić w barwach][ stąd moje pytanie jako lamusa Shocked nie będę kombinował-on ma po prostu fajnie wyglądać Very Happy a o Chimerze też już myślałem..fajne mają wrota tylne do niej..jeśli ma ktoś na zbyciu emblematy ][ którymi mgę obwiesić pojazd to z chęcią przygarnę I love you 
Czy jest jakieś ograniczenie kolorystyczne?tzn na jaki kolor mogę pomalować pojazd][??
Powrót do góry Go down
faLus
Ork Shaman



Liczba postów : 986
Join date : 05/07/2010
Age : 35

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 8:05 pm

Banan, kolega to w ogóle chyba bardziej o granie inkwizycją czystą pytał. Ja bym tylko zasugerował zabawę z Grey Knights-w sensie że jak chce grać czystą, to niech bierze Cotaeza i bierze to co mu się podoba byle z kodeksu GK, bo więcej modeli wciśnie Very Happy
Powrót do góry Go down
piotrkur
Goblin boss



Liczba postów : 377
Join date : 05/03/2014
Age : 52
Skąd : Nordland

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 8:08 pm

Tak dokładnie to nie chodzi mi o granie tylko o wygląd i park maszynowy ][ Laughing 
Powrót do góry Go down
faLus
Ork Shaman



Liczba postów : 986
Join date : 05/07/2010
Age : 35

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 8:20 pm

Ha! A pierwszy post brzmiał jakbyś chciał grać xD
We fluffowych kwestiach pisz do Cezara albo w odpowiednim temacie na www.wh40k.pl
Wink
Powrót do góry Go down
piotrkur
Goblin boss



Liczba postów : 377
Join date : 05/03/2014
Age : 52
Skąd : Nordland

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 8:26 pm

Lubię wiedzieć co i jak zanim coś zmaluję Wink fluffowych tzn??? Embarassed 
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 8:26 pm

faLus napisał:
Banan, kolega to w ogóle chyba bardziej o granie inkwizycją czystą pytał. Ja bym tylko zasugerował zabawę z Grey Knights-w sensie że jak chce grać czystą, to niech bierze Cotaeza i bierze to co mu się podoba byle z kodeksu GK, bo więcej modeli wciśnie Very Happy

Stąd mój post o tym, że nie każdy patrzy przez pryzmat PG  Rolling Eyes  Domyśliłem się, że nie chce grać (sądząc po pierwszym pomalowanym kurczaku, to Inkwizycja trochę od czapy-jakby chciał grać to by kupił cytrynę albo pluton piechoty).

Nie ma narzuconego schematu kolorystycznego, chociaż najbardziej popularne barwy to czerń z czerwienią.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 8:27 pm

piotrkur napisał:
Lubię wiedzieć co i jak zanim coś zmaluję Wink fluffowych tzn??? Embarassed 

Otoczka fabularna gry.
Powrót do góry Go down
piotrkur
Goblin boss



Liczba postów : 377
Join date : 05/03/2014
Age : 52
Skąd : Nordland

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 8:28 pm

Thx za info Very Happy a czemu uważasz że nie chcę grać i co ma z tym wspólnego malowanie kurczaka???A co to jest cytryna????
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 8:36 pm

Kurczak=Sentinel

Cytryna=Leman Russ

Wiesz, ja jestem człowiekiem bardzo często zmieniającym armie, ale nawet ja wiem, że jak chce się zacząć grać, to się zbiera te przynajmniej 500 punktów, a nie maluje jednego kurczaka za 40 Wink A już na pewno nie zaczyna się od pojazdów Wink
Powrót do góry Go down
piotrkur
Goblin boss



Liczba postów : 377
Join date : 05/03/2014
Age : 52
Skąd : Nordland

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 8:39 pm

A widzisz-ja tego nie wiem!! sunny a cytrynę też mam w kolejce do zrobienia:-)Chimera będzie Death Korpsowa do komisarzaa nad przydziałem dla cytrynki sie ciągle zastanawiam bo mam go w wersji demolisher..
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 9:00 pm

Bananovitch napisał:
faLus napisał:
Podstawowym transportem jest chimera z dwoma heavy bolterami. Potem dopiero reszta. Twój komplecik pasuje do razorbacka? Jak tak, to to lepsza opcja. Ogólnie wszystko rozbija się o upgrade psybolt ammo do pojazdów.

Falus, nie każdy jest graczem i nie każdy patrzy z perspektywy "jak największy wygar jak najmniejszym kosztem, nieważne, że się kupy nie trzyma"...

nie??  alien cat afro flower jocolor geek 
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 9:04 pm

a na powaznie - są trzy odłamy inkwizycji: ordo malleus, ordo xenos ordo coś-tam
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
piotrkur
Goblin boss



Liczba postów : 377
Join date : 05/03/2014
Age : 52
Skąd : Nordland

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 9:12 pm

łosiu napisał:
a na powaznie - są trzy odłamy inkwizycji: ordo malleus, ordo xenos ordo coś-tam
a czym się różnią?? Very Happy 
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 9:16 pm

Odłamów jest od kija i ciut, to raz Razz
Dwa-na stole są tylko trzy-ten trzeci to Hereticus.
A trzy-różnią się traitami 4-6 (jak pisałem, pierwsze trzy są identyczne dla każdego Inkwizytora) oraz dostępem do różnego rodzaju majchrów-jedni mają miecz, w którym siedzi zaklęty demon, inni okulary pozwalające lepiej widzieć psykerów (tacy, nazwijmy to, magowie) a jeszcze inni (najbardziej popularni) granaty mogące spowodować, że przeciwnik zacznie klepać same siebie. Teoretycznie ponoć różnią się nawet wyglądem, ale nikt tego nie potwierdził nigdy Wink
Powrót do góry Go down
piotrkur
Goblin boss



Liczba postów : 377
Join date : 05/03/2014
Age : 52
Skąd : Nordland

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 9:18 pm

Tzn są to faceci o których każdy słyszał ale nikt ich nie widział! alien 
Powrót do góry Go down
faLus
Ork Shaman



Liczba postów : 986
Join date : 05/07/2010
Age : 35

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 9:21 pm

Ordo Xenos-zajmują się wywabianiem plam, w postaci obcych ras, Ordo Hereticus-myślę że sama nazwa wskazuje Smile
Ordo Malleus-exterminacja demonów (ale tylko z nazwa, w praktyce średnio wychodzi xD)
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 9:22 pm

piotrkur napisał:
Tzn są to faceci o których każdy słyszał ale nikt ich nie widział! alien 

Codex : Inkwizycja - Page 5 Warhammer-40000-Dawn-of-War-2-Retribution-HD-wallpaper-05

Inkwizytorka  Adrastia jest bardzo zniesmaczona Twoim seksistowskim podejściem Razz

Wink
Powrót do góry Go down
faLus
Ork Shaman



Liczba postów : 986
Join date : 05/07/2010
Age : 35

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 9:27 pm

A stosik już został rozpalony Smile
Powrót do góry Go down
piotrkur
Goblin boss



Liczba postów : 377
Join date : 05/03/2014
Age : 52
Skąd : Nordland

Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 EmptyPią Maj 16, 2014 9:35 pm

z chęcią dał bym się jej skuć i nie tylko.. Wink 
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Codex : Inkwizycja   Codex : Inkwizycja - Page 5 Empty

Powrót do góry Go down
 
Codex : Inkwizycja
Powrót do góry 
Strona 5 z 6Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Codex: Tau Empire
» TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE
» Codex - Deathwatch
» Codex: Necrons
» Nowy codex TAU

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ZAD TROLLA Koszalin :: WH40k-
Skocz do: