ZAD TROLLA Koszalin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 chaos - dyskusja generalna

Go down 
+11
Amittus
Carolus
Bananovitch
R0gal
Cezar
Tutek
GrimgorIronhide
Szczur
Kwaku
MGM
łosiu
15 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptySro Paź 10, 2012 5:49 pm

Szczur napisał:
Patrząc z perspektywy WFB i 8 ed. to może CSM nie powinni się bać, pierwsze w WFB wyszły orki i nadal są bardzo mocną armią, aktualnie tylko ogry są silniejsze od innych kodeksów 8ed.

Bardzo podoba mi się przypisanie Warlord Traitów już do specjali, brak losowości.


Mam nadzieję, że tak będzie.

Co do Wtrait'ów to też mam dobre zdanie, fajnie że CSM mają swoje. Szczególnie d3 oddziały z infiltracją;D mogą namieszać.

Rzuciło mi się w oczy że rzeczą działającą na niekorzyść świni jest niemożność dołączenia go do oddziału, w tym momencie (według zasad 6 edycji) każdy inny HQ fajnie boost'uje swój unit.
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptySro Paź 17, 2012 9:51 am

Świnika nigdy chyba nie można było dołaczać. Jak każdego monstra zresztą, z wyjątkiem tyrana tyrkowego.

Generalnie fajny codex - duuużo wiecej opcji niż poprzedni ( no, to akurat nietrudne Razz ), można złożyć chyba całkiem sporo rozpisek - na hordę, na cultach, na kultystach...

Mi się całość podoba. Nawet z modelami, w tym i tymi średnio udanymi, da się spokojnie coś ładnego wykombinować.

Jedny drobny karny kutas za pozostawienie Slanesha najmocniejszym bogiem.

Chociaż...W sumie kogo to obchodzi Razz .

THIS QUIET OFFENDS SLAANESH!!!!
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptySro Paź 17, 2012 10:00 am

Cezar napisał:

Jedny drobny karny kutas za pozostawienie Slanesha najmocniejszym bogiem.

Tym akurat go połechtałeś Very Happy

Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptySro Paź 17, 2012 11:23 am

Taaa nie można było dołączać świnki tyle że nie robiło to takiej różnicy jak teraz kiedy umiejętności jednego modelu przechodzą na oddział.
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptySro Paź 17, 2012 11:29 am

Jak to już kiedyś na tym forum stwierdzono - nie wzywaj imienia patrona swego naderemno. Choć ja osobiście, bardziej lubię thzeentha Razz .
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptySro Paź 17, 2012 11:43 am

indep nie może się dołączyć do squadronów, pojazdów i MC.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
R0gal
Ork
R0gal


Liczba postów : 536
Join date : 06/05/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyPon Paź 22, 2012 9:40 pm

Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyWto Paź 23, 2012 7:12 am

hue hue -5 pts na dredzie
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyWto Paź 23, 2012 1:53 pm

I baaang. Reksio wypada, wskakuje Helbrut z THammerami i HFlamerami. Właściwie to nawet lepszy jest od maulera, 4ws i bs, nie jest demonem, ma lepsze opcje i jest bardziej eko.
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyWto Paź 23, 2012 5:58 pm

Mnie tam kusi Typhus, żeby podrasować kultystów na mini plagusów ;DDDD Laughing ;P, niestety w pałergejmerskiej rozpisce świnie są nie do wyje...ania ;/.


P.S. A może mogę sobie wziąć sojusz sam ze sobą ;P, zawsze to jedno HQ więcej.
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyWto Paź 23, 2012 7:03 pm

Nie możesz wziąć sojuszu sam ze sobą, ale demony mają chyba podobnych DP w HS
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyWto Paź 23, 2012 7:28 pm

Goglem napisał:
Nie możesz wziąć sojuszu sam ze sobą, ale demony mają chyba podobnych DP w HS


Rzeczywiście, moja wina! Na przyszłość jak będę żartował (żart!) albo ironizował (ironia!), będę dopisywał właściwe podpowiedzi (ironia!) ;P.

Co do DP z HS to temat godny przemyślenia - tyle że tam są oblity i trzeba ustalić co jest bardziej opłacalne.

Chodzi mi po głowie rozpa na jeszcze więcej lataczy, w sojuszu z CD ;D.
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyWto Paź 23, 2012 8:26 pm

Wyczułem twoją ironię, ale ją zignorowałem informując jednocześnie o możliwości powiększenia ilości latających killerów
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyWto Paź 23, 2012 8:28 pm

Goglem napisał:
Wyczułem twoją ironię, ale ją zignorowałem informując jednocześnie o możliwości powiększenia ilości latających killerów

Hmmmm, wyczuwam ironię w Twojej wypowiedzi ale nie jestem pewien;P.
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 43
Skąd : Miasto sexu i biznesu

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyWto Paź 23, 2012 8:37 pm

Przeliczyłem policzyłem i wyszło mi, że chaos w zależności od sojuszu to max 7 niezależnych latajek lub 8 z czego 3 w szwadronie.

7 -> 2 demon princy, 3 smoczki + sojusz demoniczny -> blodzio/ wrona + HS kolejny demon prince
8 -> 2 demon princy, 3 smoczki + sojusz IG -> 3 vendety w szwadronie
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyWto Paź 23, 2012 8:54 pm

Ogólnie nie mam pojęcia czy to nie będzie przerost formy nad treścią ale brzmi taaaaak kusząco ;D.

Wydaje mi się, że sojusz z CD nie będzie raczej efektywny - wadą flying monstrous'ów jest to że jak je trafisz czymkolwiek to mogą polecieć na ryj, a wtedy są udupione. Walka z taką rozpą wydaje się przypominać polowanie na mamuty - usidlić (strącić) i zaciukać dzidami (wypestkowac/zarżnąć w CC). Plusem jest to że praktycznie od początku mam 4 flyerów na stole.


Ostatnio zmieniony przez MGM dnia Pią Paź 26, 2012 7:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyPią Paź 26, 2012 4:56 pm

Cycata Dela znowu okazała się najtańsza:
podręcznik do CSM (miękka oprawa) 90 PLN
hell drake (i tak nie kupię ;P) 190 (GW 225)

jak tak przeglądałem to tak 30 PLN tańsza od GW.

A ogólnie chodzi mi o to, że w ogóle jest podręcznik w miękkiej - lżejszy i tańszy Very Happy.
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 43
Skąd : Miasto sexu i biznesu

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptySob Paź 27, 2012 10:44 am

Zakład, że wcześniej czy później kupisz helldraki?? Na pewno jeżeli do czasu FoF nie będziesz mieć to po przejściach z lataczami na FoFie będziesz posiadać już na gwiazdkę min 3 sztuki Razz
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptySob Paź 27, 2012 6:09 pm

Szczur napisał:
Zakład, że wcześniej czy później kupisz helldraki?? Na pewno jeżeli do czasu FoF nie będziesz mieć to po przejściach z lataczami na FoFie będziesz posiadać już na gwiazdkę min 3 sztuki Razz


Załóżmy się o 3 Helldrake'i że do 31 grudnia nie kupię helldrake'ów ;P
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 43
Skąd : Miasto sexu i biznesu

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptySob Paź 27, 2012 8:45 pm

Nie ma takiej opcji, jedyne o co mogę się zakładać to ilość stormreavenów w mojej armii na FoFie Razz
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyNie Paź 28, 2012 8:26 am

Szczur napisał:
Zakład, że wcześniej czy później kupisz helldraki?? Na pewno jeżeli do czasu FoF nie będziesz mieć to po przejściach z lataczami na FoFie będziesz posiadać już na gwiazdkę min 3 sztuki Razz


Łeeee to najpierw proponujesz a potem wymiękasz???
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 43
Skąd : Miasto sexu i biznesu

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyNie Paź 28, 2012 11:44 am

Mogę się założyć, że do marca będziesz mieć min 1 helldraka i zakład mogę pójść np. o 0,5 dobrego napoju Smile
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyNie Paź 28, 2012 1:56 pm

Szczur napisał:
Mogę się założyć, że do marca będziesz mieć min 1 helldraka i zakład mogę pójść np. o 0,5 dobrego napoju Smile


Przyjmuję Laughing !
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 43
Skąd : Miasto sexu i biznesu

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyNie Paź 28, 2012 2:54 pm

MGM napisał:
Szczur napisał:
Mogę się założyć, że do marca będziesz mieć min 1 helldraka i zakład mogę pójść np. o 0,5 dobrego napoju Smile


Przyjmuję Laughing !

Dobrze Smile czyli na naszych turniejach, będzie zakaz proxów lataczy Twisted Evil
Dla flaszki da radę zrobić wszystko Twisted Evil
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 EmptyNie Paź 28, 2012 3:11 pm

To nie prox to konwersja ;P
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry Go down
Sponsored content





chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: chaos - dyskusja generalna   chaos - dyskusja generalna - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
chaos - dyskusja generalna
Powrót do góry 
Strona 3 z 7Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Turniej Gdynia 7.09 35pts.
» Edycja 7 - Dyskusja Generalna
» Generalna dyskusj
» Mordheim - dyskusja
» DUST TACTICS - DYSKUSJA GENERLANA

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ZAD TROLLA Koszalin :: WH40k-
Skocz do: