ZAD TROLLA Koszalin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Mordheim - dyskusja

Go down 
+7
łosiu
Bananovitch
konri
Morvius
wrubel
Konrad
Cezar
11 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorWiadomość
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptySob Sty 09, 2010 8:48 pm

Ja z Cezarym już się umówiłem na bitwę w sobotę ale słyszałem że niektórzy grają też na 3, albo 4 osoby w jednej bitwie więc niech się czarek wypowie.
PS:
Czym grasz?
Powrót do góry Go down
Sztajger
Goblin boss
Sztajger


Liczba postów : 305
Join date : 24/05/2009
Age : 30
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptySob Sty 09, 2010 8:51 pm

Wcale nie pisałem że skavenami ale spoko.
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptySob Sty 09, 2010 9:13 pm

Ano - pisałeś, sry. Wink Tak czy inaczej mam nadzieję że niedługo ruszymy z kampanią to każdy czlowiek się liczy. Very Happy
EDIT:
Nie działają mi te linki ze strony GW no i mnie mam skąd wziąć karty bandy.
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPią Sty 22, 2010 4:30 pm

Chciałbym jutro zagrać, tylko nie wiem czy będę w klubie ( mam małą pogadankę z rodzicami, nie wiem na jak długo sie obrażą Wink ).

Tak czy inaczej proponuję zanim jeszcze zaczniemy przedyskutować parę zmian do mechaniki :

- Parowanie - Zamiast przebić rzut na trafienie rzucało by się K6 +WS i porównywało wyniki. Naturalnie nadal jedno parowanie na rundę, chyba, ze ma sie 2 miecze.

http://www.mordheimer.com/optional_rules/adv_crit_tables.htm - rozszerzona tabela krytyków. Do przyjęcia czy za skomplikowana ?

Konri :

http://groan.republika.pl/zasoby.htm

http://www.treasure.hunters.chechlo.com.pl/forum/dload.php?action=file&id=38

15 sekund z google Razz Razz Razz
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPią Sty 22, 2010 7:37 pm

Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPią Sty 22, 2010 8:41 pm

No to ja się piszę na to granie "w sali u góry". Czy ktoś jest chętny zagrać w Mordę?
PS:
Czy ktoś poza Cezarym bo przyjeżdżanie na marne to nic przyjemnego.(No chyba że się upewni). Naturalnie mogę stoczyć dwie bitwy. Smile
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptySob Sty 23, 2010 9:41 am

konri napisał:
No to ja się piszę na to granie "w sali u góry". Czy ktoś jest chętny zagrać w Mordę?
PS:
Czy ktoś poza Cezarym bo przyjeżdżanie na marne to nic przyjemnego.(No chyba że się upewni). Naturalnie mogę stoczyć dwie bitwy. Smile

OD razu Ci powiem, że w sali u góry nie pogracie, bo od dziesiątej siedzą tam plastyczki. Chyba że jak sobie pójdą (a trudno powiedzieć ile będą siedzieć, ale napewno nie mniej niż trzy godziny). Chyba że kierownica was wpuści do muzycznej, ale powodzenia przy jej łapaniu jak jest Muzykodramat Razz
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPon Sty 25, 2010 12:36 pm

Nie wyszło w sumie tak żle Smile . Tak czy inaczej postanowione, po feriach zaczynamy kampanię.

Wymagania są raczej oczywiste - każdy musi posiadać kartę bany i spisane zasady specjalne swoich modeli i broni. Całego Army listu bandy nie trzeba drukować.

Ja ze swojej strony postaram się w końcu zrobić jakąś małą mapkę dzielnicową, by uatrakcyjnić grę Very Happy .
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPon Sty 25, 2010 12:54 pm

A pro po ale was rozwaliłem w sobotę (bez strat). Cezary mogła by być bretka w mordheim (jedna z nieoficjalnych armi), bo jakoś skavenami się za łatwo gra, a po za tym marzą mi się drodzy w punktach, niezniszczalni pełni przepychu i wzbudzający grozę wojacy... tfu rycerze na koniach.

A propos kiedy będzie jakieś większe zamówienie do GW, bo nie chce przepłacać za przesyłkę dla 3 rycerzy bretońskich i rodzice się prują na zamówienia zagraniczne.


Edit: ma ktoś może wojaków pieszych podobnych do rycerzy bretonskich bez koni ?, bo chętnie bym kupił.
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPon Sty 25, 2010 1:11 pm

szpon napisał:
A propos kiedy będzie jakieś większe zamówienie do GW, bo nie chce przepłacać za przesyłkę dla 3 rycerzy bretońskich i rodzice się prują na zamówienia zagraniczne.

Zamówień za granice nie trzeba słać. Można zamówić na ww.bard.pl lub www.cytadela.pl .

szpon napisał:
Edit: ma ktoś może wojaków pieszych podobnych do rycerzy bretonskich bez koni ?, bo chętnie bym kupił.

Ja mam. Ale musze się zastanowić czy chcę sprzedać.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPon Sty 25, 2010 4:37 pm

szpon napisał:
A pro po ale was rozwaliłem w sobotę (bez strat).
Gdyby Ivo nie poszedł do domu to byś był stratny i to bardzo. Cool
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPon Sty 25, 2010 6:54 pm

tylko jak patrze na bardowski czas wysyłki i cytadeloskie ceny to się zakupów odechciewa robić.
konri nie zwalaj winy na Iwa (zawsze siedział dłużej, ale jego ojciec ma urodziny i musiał wracać bo się rodzina zleciała Very Happy ), porostu przekozaczone skaveny zbudowane na pały i sztylety są niezniszczalne jedna z bardziej przegiętych rozpisek.

UP. Kupiłbym tylko 3 albo nawet 2, ( ładni oni są ci staro edycyjni )którzy maja symbolizować rycków którzy a) zeszli z konia, b)konia stracili
bo zwykłych zbrojnych zrobię z men-at-arms
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPon Sty 25, 2010 7:02 pm

A kto ci taką bajerancką rozpę i strategię wymyślił? Razz
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPon Sty 25, 2010 7:29 pm

A czego sie spodziewasz po czasie wysylki zza granicy ??

Bard ma w tej chwili prawie najtaniej. A cytadela najsprawniej obsluguje. Do tej pory raz miałem obsuwę, że tydzien to trwało. Ale generalnie to w 2-3 dni dostawa.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Konrad
Goblin boss
Konrad


Liczba postów : 324
Join date : 01/05/2009
Age : 34
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPon Sty 25, 2010 7:36 pm

chyba ze zamawiasz monol to licz sie z tym ze w pudelku bedzie cokolwiek Very Happy
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyWto Sty 26, 2010 6:21 am

Chodzi mi o to, ze w przesyłka z zagranicy idzie prosto do mnie, a nie najpierw do barda potem bard to jeszcze zaksięguje (1 dzien) następnego dnia wyśle i będzie szlo przez tydzień, ale koniec off topu bo to temat o mordheim, a nie o czasie wysyłki xD.

konri : ty se całej zasługi nie przypisuj powiedziałeś mi tylko ze dożo i żeby palki mieli Very Happy

EDIT: cytadela wcale taka dobra nie jest powiedzieli, że przyślą mi elektryka po świętach (można się domyśleć, ze chodzi o bożonarodzeniowe), a przysłali ok. 15 stycznia, to jeżeli to jest dla nich po świętach to ja dziękuje Suspect

DOWN: konri nie psuj moich 5 minut Evil or Very Mad


Ostatnio zmieniony przez szpon dnia Wto Sty 26, 2010 3:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyWto Sty 26, 2010 2:34 pm

szpon napisał:

konri : ty se całej zasługi nie przypisuj powiedziałeś mi tylko ze dożo i żeby palki mieli Very Happy
No tylko że jeszcze ci powiedziałem jak tym grać. Razz
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPią Sty 29, 2010 3:54 pm

Jutro mnie nie będzie bo se matka wymyśliła ze skoro bylem chory przez cały tydzień i w piątek wyzdrowiałem to ze zaraz do szkoły nie chciałem chodzić i mnie nie puści do klubu Rolling Eyes (fooh)
A kampanie kiedy zaczynamy ?
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPią Sty 29, 2010 5:20 pm

Po feriach - było mówione że na ten okres jest zamknięte.
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman
Tutek


Liczba postów : 947
Join date : 07/01/2010
Age : 27

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyPią Sty 29, 2010 6:08 pm

fajnie. iwo nic nie wie tongue i pewnie przyjdzie pocałować klamkę bo na forum nie zajrzy Suspect leń
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyWto Lut 16, 2010 12:21 pm

Ferie sie już skończyły czyli zbliża się termin rozpoczęcia kampani. Rozumiem, ze na chwilę obecną nie ma wątpliwości co do rozpoczęcia jej w przyszłą sobotę 20 lutego ?

Ponieważ to rozpoczęcie i gracze jeszcze raczej nie będą ograni więc pierwszy scenariusz będzie dość prosty - w 6 tur zmusić bandę przeciwnika do "rount testu". Limit tur jest konieczny bo po grze musi nam jeszcze starczyć na podliczenie doświadczenia i rozwinięcie bandy. To nawet na papierze jest ciut skomplikowane wiec na pewno chwilę zajmie. Oczywiście każdy musi mieć stosowną kartę bandy.

Kolejna sprawa to lokacje. Mam już ładną mapkę Mordhein, którą podzielę na kilka ( docelowo tak koło 2 na gracza czyli 8-10, ale nie więcej ) lokacji dających małe bonusy kontrolującej je bandzie. O terytoria te będzie można walczyć, przejmować je i odbijać, co mam nadzieję kampanię uatrakcyjni. Mapkę zaprezentuje wam w sobotę - będą 2 kopie, jedna do dyspozycji Game mastera ( czyli mnie Twisted Evil king Cool ) który będzie śledził zmiany przynależności na mapie, druga dostępna dla graczy przed bitwą by mogli zdecydować się czy walczą o miejscówki czy rozgrywają scenariusze na ulicach.

Bonusy za poszczególne lokacje wrzucę na forum tak by każdy miał do nich dostęp i mógł z wyprzedzeniem planować posunięcia.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyWto Lut 16, 2010 1:33 pm

OK. Czy będzie problem jak coś poproksuję?
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyWto Lut 16, 2010 1:43 pm

Zależy jakie to będą proksy Wink . Zasadniczo można, byle w rozsądnych granicach. I jaką bandą będziesz grał ?
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyWto Lut 16, 2010 2:14 pm

To zależy od kilku czynników Wink Jeżeli dojdzie do mnie przesyłka to krasnalami, jeżeli nie, to skavenami,
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman
konri


Liczba postów : 836
Join date : 20/08/2009
Age : 29
Skąd : Mielno

Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 EmptyWto Lut 16, 2010 2:26 pm

Czyli ile osób gra? Jestem Ja, Bananovitch, Cezary i... Question No i jeszcze o której zjawić się w klubie?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Mordheim - dyskusja   Mordheim - dyskusja - Page 4 Empty

Powrót do góry Go down
 
Mordheim - dyskusja
Powrót do góry 
Strona 4 z 10Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Mordheim - Kampania
» Mordheim kolejna reaktywacja.
» Turniej Gdynia 7.09 35pts.
» chaos - dyskusja generalna
» Edycja 7 - Dyskusja Generalna

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ZAD TROLLA Koszalin :: Inne systemy-
Skocz do: