ZAD TROLLA Koszalin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Ploteczki ze świata WFB

Go down 
+15
Jurdasz
Kwaku
MGM
Artur
faLus
-SaH-
GrimgorIronhide
Bananovitch
Gandalf
Szczur
Zaleś
DaBoss
Malatyn
R0gal
łosiu
19 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorWiadomość
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 7:24 am

Ją widzę to tak że kosztem jednostek są ich woundy. Nawet jednostki jedno woundowe maja różne skille żeby uzupełnić różnice. Więc spokojnie np. Można grać na 200-300 W z ograniczeniem do max 20 Woundowe na herosów. Bo ci są oznaczeni.

I wtedy nie będzie wcale głupi system.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 8:18 am

No tak. Tylko w tym samym koszcie można wystawić oddział 5 osobowy i 500 osobowy.
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 10:02 am

No 500 osób to już 500 W co najmniej. Nie widzę problemów z tym żeby oddział był mega liczebny.

Pierwsze skojarzenie na turniej to gra na 300 W i nie więcej niż 30 na charakterów i co najmniej dwa oddzielne oddziały 1-woundowe. I już. Przetestować wdrożyć zmiany.


Ostatnio zmieniony przez łosiu dnia Nie Lip 05, 2015 10:25 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Borys
Snotling
Borys


Liczba postów : 31
Join date : 30/04/2009

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 10:08 am

Wszystko super, ale gdzie jest podejście taktyczne w grze ? Przeniesione do szachowania się skrollami ? Suspect
Żadnych odpowiedzi na szarżę, manewrów oskrzydlających, złamań za to podejść blisko i turlać 4+ a jak nie jest fajnie to wyjść z combatu.
Nawet z balansem to wciąż będzie system dla dzieci bawiących się w żołnierzyki na dywanie w duchu zasady kto zrobi więcej "bang-bang" ten wygrywa.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 10:12 am

Borys napisał:
Wszystko super, ale gdzie jest podejście taktyczne w grze ? Przeniesione do szachowania się skrollami ? Suspect
Żadnych odpowiedzi na szarżę, manewrów oskrzydlających, złamań za to podejść blisko i turlać 4+ a jak nie jest fajnie to  wyjść z combatu.
Nawet z balansem to wciąż będzie system dla dzieci bawiących się w żołnierzyki na dywanie  w duchu zasady kto zrobi więcej "bang-bang" ten wygrywa.

Będzie to tak samo taktyczne i mądre, jak zrobienie w siódmej edycji fear-outnumber Wink Z resztą- od czasów ósmej edycji złamanie czegoś w walce było tak samo prawdopodobne jak to, że wygram mastera lol!
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 10:26 am

Jeśli wprowadzisz objectivy jak w 40k. To taktyka znowu się pojawi. WYrzynka dla wyrzynki już raczej odpada.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Borys
Snotling
Borys


Liczba postów : 31
Join date : 30/04/2009

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 11:29 am

Nie znam tych zadań z 40k to fakt i mam nadzieję, że jakiś suplement w przyszłości to wprowadzi.. Sam nie wiem, za dużo jest pozostawione po stronie graczy, GW: "Zróbcie se tak, żeby było dobrze i nie płaczcie na dziury w systemie, bo to WY macie go łatać.. buaha" (Na końcu szyderczy lekko diaboliczny śmiech).
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 12:26 pm

Łosiu - ok ja wystawiam 30 goblinów a przeciwnik 30 Najtów Chaosu. Balans zachowany - halleluja i gramy!
Powrót do góry Go down
Borys
Snotling
Borys


Liczba postów : 31
Join date : 30/04/2009

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 1:03 pm

GrimgorIronhide napisał:
Łosiu - ok ja wystawiam 30 goblinów a przeciwnik 30 Najtów Chaosu. Balans zachowany - halleluja i gramy!
Gobo maja 1W a Najci 3W można jakoś balansować..
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 1:29 pm

albo kosztami i zasadami budowy armii z 8ed albo wcale.

A itak ciężko bo po pierwsze te idiotyczne zasady, a pod drugie:

24:30
https://www.youtube.com/watch?v=4zw_63NZ0D0 - umiejętność chaosu na 4+ na DOWOLNEJ krawędzi stołu pojawia się jeden oddział DOWOLNEJ liczebności warriorów chaosu. Zbalansuj to!
Powrót do góry Go down
Mad Mike
Night Goblin Shaman
Mad Mike


Liczba postów : 191
Join date : 01/08/2013
Age : 30
Skąd : Ex-wieś Jamno

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 2:23 pm

Można też, uwaga, uwaga

ŁAMIONCYJ NIUS:
Powrót do góry Go down
Kwaku
Black Ork Chieftain
Kwaku


Liczba postów : 1045
Join date : 23/06/2009
Age : 42
Skąd : Karak Kwak

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 4:39 pm

to zbyt proste.
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyNie Lip 05, 2015 8:13 pm

Ja tak zamierzam robić.

Niemniej Szwedzi robią compa na 9ed, wychodzi 2ed KoW, Warthrone tłumaczą na angielski (fixy mają przepiękne)... być może jakiś bitewniak się pojawi bo wiadomo rynek nie lubi próżni.
Jeśli wyjdzie coś lepszego to bez żalu używając starych dobrych figsów i starego dobrego fluffu mogę przesiąść się na coś innego niż matrix GW.

Niemniej w AoS w życiu nie zagram. Chyba że po pijaku (bo nawet na bani da się w to prostactwo pykać i biorąc pod uwagę zasady chyba inaczej się nie da).
Powrót do góry Go down
Zaleś
Goblin boss



Liczba postów : 200
Join date : 03/05/2009
Skąd : Lothern

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyPon Lip 06, 2015 8:41 am

Powrót do góry Go down
Borys
Snotling
Borys


Liczba postów : 31
Join date : 30/04/2009

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyPon Lip 06, 2015 9:51 am

Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyPon Lip 06, 2015 11:08 am

@Borys - w pdfach

Dzięki Zaleś! Widać dostali kopa niesamowitego po upadku WFB. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne niemal jak poprawiona 6ed battla. W sumie to mają sporo byłych pracowników GW i Felixa, który rzebi przepiękne modele.

W skrócie gra opiera się na rozkazach - testujemy na K6 zdolności przywódcze oddziału (określone od 1+ do 6+), za bohaterów w pobliżu możemy dostać dodatkowe kości, od ilości sukcesów zależy czy i jak dobrze oddział wykonał rozkaz. Przykładowo rozkaz szarży udaje się na 3+, mamy w sumie 3 kości za oddział i bohatera, przy jednym sukcesie na szarżę rzucamy po prostu 2K6 i dodajemy ruch, przy dwóch sukcesach rzucamy już 3K6 i wybieramy dwie wyższe wartości.
Oddziały mają w sumie 8 różnych formacji (nie wszystkie dostępne dla każdego), które oferują jakieś bonusy - np. kolumna daje +2 do ruchu i automatycznie pozwala marszować (bez konieczności zdawania rozkazu), a formacja "kwadrat" pozwala atakować z trzech szeregów.
Szarża pozwala oddziałowi uderzyć jako pierwszy, a przy odpowiednich warunkach rozbić formację przeciwnika. Dodatkowe rozkazy w walce pozwalają np. otoczyć przeciwnika (wyjmujemy jeden rank z oddziału i ustawiamy go na boku wrogiego oddziału, szereg dalej liczy się jakby stał tam gdzie wcześniej, ale może walczyć, w efekcie np. cały oddział 20 modeli może zaatakować).
Powrót do góry Go down
Borys
Snotling
Borys


Liczba postów : 31
Join date : 30/04/2009

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyPon Lip 06, 2015 12:35 pm

@up spoko, przeglądałem wersję mobilną ich strony i nie mogłem ich znaleźć. A mają Ogóry ?
Trzeba obadać skoro MastaBlasta Zaleś poleca Wink
Czy to jest ten system, na który tak czekali wszyscy ale nie był dostępny w eng. ?
ps.6ed była spoko może i przyjmie się ten system zamiast AoS..
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyPon Lip 06, 2015 12:58 pm

Mają ogry - tylko zamiast gnoblarów mają barbarzyńców od Conana Razz
Powrót do góry Go down
Borys
Snotling
Borys


Liczba postów : 31
Join date : 30/04/2009

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyPon Lip 06, 2015 1:06 pm

GrimgorIronhide napisał:
Mają ogry - tylko zamiast gnoblarów mają barbarzyńców od Conana Razz

hah tak już zobaczyłem, wrzuce booka sobie na tel i dzisiaj w pracy spokojnie przestudiuje. Ale zapowiada sie interesująco.
Tylko ,żeby lokalsi to łyknęli.. eh :bo tutaj często nowinki niszowe nie są obdarzane zaufaniem suspect:

ps. a są tam magiczne przedmioty, szmaty itp ?
Powrót do góry Go down
Jurdasz
Goblin boss
Jurdasz


Liczba postów : 257
Join date : 09/03/2015
Age : 36
Skąd : Kosz-Malin

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyWto Lip 14, 2015 7:11 am

Powiem tak, naoglądałem się batrepów z AoS do nieprzytomności i większość grających mówi, że jest to jakaś taktyczna porażka, że przypał, że się poddają. Ok, wszystko rozumiem, arena turniejowa na tych zasadach nie poleci, ale szczerze mówiąc chciałbym w to zagrać, żeby przekonać się na własnej skórze jak to wygląda. Zawsze wolę wariant doświadczalny niż czysto teoretyczny. Mam Deark Aelfy xD na parę koła, ktoś ogarnia tę abominację na tyle, żeby móc w to zagrać? Ja jestem chętny dla czystej zwały Smile
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyWto Lip 14, 2015 7:42 am

Dobra dobra, przyznaj lepiej że chcesz się powydzierać albo porobić inne głupoty i podpinasz pod to ideologię lol!

Sam bym pograł, w końcu gra do piwa (BUGMAAAAAANIEEEEEE! GDZIEEEEE JEEEEESTEEEEEŚŚŚŚŚŚ?!?!?!) i moje standardowe narzekanie w końcu na coś by się przydało (chociaż falusa nie przebiję pod tym względem lol! )
Powrót do góry Go down
Jurdasz
Goblin boss
Jurdasz


Liczba postów : 257
Join date : 09/03/2015
Age : 36
Skąd : Kosz-Malin

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyWto Lip 14, 2015 7:57 am

Już nie chciałem wyciągać kwestii, że jest to gra do piwa i paluszków, bo akurat obie te rzeczy lubię. Jestem po prostu zainteresowany czy jest tak złe jak mówią, może się okaże że jako taki typowy casual to do czegoś się nadaje. Zawsze mam problem w wiarą "na słowo" więc chciałbym to ugryźć. Z resztą tak dawno nie grałem w battla, iż przypuszczam, że moje mhoczne elwy, zapomniały co to ksenofobia. Nawet po to, żeby ich odkurzyć i do czegoś użyć jestem gotów spróbować AoS... może się wyłamuję, ale cóż... zawsze miałem problemy z harmonijną koegzystencją Razz
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 43
Skąd : Miasto sexu i biznesu

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyWto Lip 14, 2015 3:24 pm

Mam propozycję po której odechce się Ci grać, zrób rozpę Smile
Powrót do góry Go down
Borys
Snotling
Borys


Liczba postów : 31
Join date : 30/04/2009

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyWto Lip 14, 2015 3:45 pm

Szczur napisał:
Mam propozycję po której odechce się Ci grać, zrób rozpę Smile
Nic prostszego wystarczy otworzyć walizkę lol!
Powrót do góry Go down
Malatyn
Ork
Malatyn


Liczba postów : 488
Join date : 19/09/2013
Skąd : JS1373

Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 EmptyWto Lip 14, 2015 6:43 pm

nie wiem czy słyszeliście ale podobno coraz bardziej popularne jest granie na hajsy, tzn że ustalacie sobie że macie armię po np 1400zł i sprawdzacie ceny boxów na stronce GW i na tej podstawie wystawiacie w miarę równe armię. Podobno daje radę

Khorne Bloodthrister = High Elves Battalion
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Ploteczki ze świata WFB   Ploteczki ze świata WFB - Page 5 Empty

Powrót do góry Go down
 
Ploteczki ze świata WFB
Powrót do góry 
Strona 5 z 6Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ZAD TROLLA Koszalin :: WFB-
Skocz do: