ZAD TROLLA Koszalin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE

Go down 
+15
Wyngaal
Amittus
MGM
R0gal
Cezar
Malatyn
Iwoszki
wrubel
Bananovitch
Szczur
Kwaku
Dropsik
łosiu
Konrad
Morvius
19 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorWiadomość
Kwaku
Black Ork Chieftain
Kwaku


Liczba postów : 1045
Join date : 23/06/2009
Age : 42
Skąd : Karak Kwak

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyNie Kwi 03, 2011 7:46 pm

a możecie wrzucić linka do strony z tym updatem? za cholerę nie mogę go znaleźć. a są jakieś polskie uściślenia, które warto znać??
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyNie Kwi 03, 2011 7:58 pm

http://www.games-workshop.com/gws/content/article.jsp?catId=cat210004&categoryId=600005&section=&pIndex=1&aId=3400019&start=2&multiPageMode=true

tu masz wszystkie poprawki i FAQ.
Polskie FAQ to PKZ (Polskie Klaryfikacje Zasad) - ale nie ma co ZA BARDZO się nimi sobie na razie głowy zawracać. Bo to są takie pierdoły w na prawdę konfliktowych sytuacjach.

Jeśli cię interesuje co na początek - to polecam:
1)
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat1400016&prodId=prod1060246
2)
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?prodId=prod1060108&rootCatGameStyle=

To solidny poczatek. Chyba ze ravenwing bardziej pasuje to wtedy głownie to pierwsze. I model Master of raven wing. Chociaz Samael lepiej działa w swoim speederze. wiec takiego mozna ze speedera zwyklego zrobic.
A jak Dethwing to juz wszystko w terminatorach. Na allegro wtedy polecam poszukac terminatorow z battle of the black reach.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Kwaku
Black Ork Chieftain
Kwaku


Liczba postów : 1045
Join date : 23/06/2009
Age : 42
Skąd : Karak Kwak

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyNie Kwi 03, 2011 8:28 pm

to pozostało poczytać a potem próbne sparingi przeprowadzić. dzięki za pomoc.
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptySro Kwi 06, 2011 6:58 am

jak będziesz gotowy na sparing to daj znac.

Jakies proxy modeli sie znajdzie.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Kwaku
Black Ork Chieftain
Kwaku


Liczba postów : 1045
Join date : 23/06/2009
Age : 42
Skąd : Karak Kwak

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyCzw Kwi 07, 2011 12:42 pm

no coś tam spłodziłem ale nie posiadam żadnych modeli więc albo pożyczę albo poczekać będzie trzeba bo to nie prędko na zakupy się zbiera
Powrót do góry Go down
Konrad
Goblin boss
Konrad


Liczba postów : 324
Join date : 01/05/2009
Age : 34
Skąd : Koszalin

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: cześć jestem nowym graczem   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyPią Gru 23, 2011 12:34 pm

Siema, nazywam się Konrad i chciałbym zacząć swoją przygodę z WH40.000

mam kilka modeli do Necronow oraz do Space Wolves'ów

ale te armie mi się nie podobają. Pytam więc was drodzy koledzy. Jaka armia bedzie dla mnie najodpowiedniejsza.

najlepiej taka zeby dobrze strzelała ale jak cos to zeby dobrze walczyla i jakies czary fajne i ładne modele i tanie i wgl najlepsza.

Prosze o podpowiedzi oraz opinie, myślałem troche o GK albo Demonach... co myślicie ?
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyPią Gru 23, 2011 5:39 pm

Myślę że powinieneś zacząć grać w WFB i mniej pić.
Powrót do góry Go down
wrubel
Ork
wrubel


Liczba postów : 529
Join date : 08/05/2009

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyPią Gru 23, 2011 7:07 pm

Boszeeee. Chłopczyku, bo powiem twojej mamie że popadasz w satanizm. Ale tak na marginesie polecam Eldary. Są takie "ciepłe" jak Ty. Wink
Powrót do góry Go down
Iwoszki
Goblin
Iwoszki


Liczba postów : 91
Join date : 11/11/2009

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Pomożecie? [wybór armii]   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 5:43 pm

Cześć!
Chcę zaczać cisnąć w czterdziestkę, problem jest taki, że wiem tylko, jakie podobają mi się modele, ale za cholerę nie mam pojęcia, co jest grywalne, a teraz nie dość, ze święta idą, to sam bedę bardziej przy kasie i chcę wybrać coś, żeby w miarę szybko zamówić. Jeżeli więc ktoś jest chętny poświęcić mi chwilę czasu, to bardzo bym prosił o pomoc i propozycje.
Po pierwsze - odpadają masówki, preferuję raczej mniej, lecz mocniejszych/większych modeli.
Po drugie - niespecjalnie lubię styl gry w stylu kampienia się w okopach. Chciałbym coś mobilnego/dropowego/ciekawego, moze być dużo pojazdów/latałek.
Po trzecie - Bladzi są grywalni? Bo bym się zdecydował, ale wyczytałem trochę opinii, że nie da się nic specjalnego w nowej edycji wycisnąć, a chciałbym kiedyś coś pograć turniejowo.
Po czwarte i ostatnie - dostępność modeli - siostry niestety odpadają z miejsca.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 6:58 pm

SM na motorach? Dark Eldarzy? Tau?
Powrót do góry Go down
Iwoszki
Goblin
Iwoszki


Liczba postów : 91
Join date : 11/11/2009

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 7:01 pm

Da się grać Tau nie kampiąc się?
A i nie bladzi, tylko Dark Angelsi, oczywiście : )

EDIT: Znacie może jakieś grywalne i fikuśne złożenia marynatów?


Ostatnio zmieniony przez Iwoszki dnia Wto Gru 10, 2013 7:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 7:03 pm

Jak Darki to Ravenwing by pasował do Twojego stylu gry. No i masz je w podstawce.
Powrót do góry Go down
Iwoszki
Goblin
Iwoszki


Liczba postów : 91
Join date : 11/11/2009

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 7:06 pm

I co ma się składać na taki Ravenwing? I jaki jest najpopularniejszy format turniejowy?
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 7:11 pm

Motory, motory i hmmm... motory? Wink
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 7:11 pm

Mozna ogolnie ujac ze marines sa grywalni. Ostatnio szczegolnie na motorach.
Jak madrze to rozegrasz i pomalujesz to masz wiele armii w jednej. Od ultrasow po chaos.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Malatyn
Ork
Malatyn


Liczba postów : 488
Join date : 19/09/2013
Skąd : JS1373

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 7:14 pm

np.
rozpiska na Ravenwing na 1500pts

HQ1: Sammael - 200 pkt
HQ1a: RW Command Squad - 5x bikes, Standard of devastation, apothecary, Champion,
Granatnik - 300 pkt
HQ2: Librarian - PFG, Bike. Force Axe - 115 pkt - WARLORD
TROOPS1: RW Attack Squadron - 6x bikes, 2x meltagun, Att bike +MM - 236 pkt
TROOPS2: RW Attack Squadron - 6x bikes, 2x meltagun, Att bike +MM - 236 pkt
TROOPS3: RW Attack Squadron - 6x bikes, 2x plasmagun, Att bike +MM - 246 pkt
TROOPS4: RW Attack Squadron - 3x bikes, 1x flamer - 85 pkt
FA: Darkshroud - 80 pkt

30 motorów
1 jetbike
1 landspeeder
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 7:16 pm

Cytat :
Da się grać Tau nie kampiąc się?
Oczywiście, ze się da. Tau jest całkiem mobilne - masz skaczącego commandera/riptidea/stealth suty/crisisy ( jak zechcesz, to nawet w TR ), a i Fw i krooty ( ba, nawet i drony kampersie ) nie muszą przecież teraz stać by móc wykorzystać pełną siłę rażenia.

Cytat :
Po trzecie - Bladzi są grywalni? Bo bym się zdecydował, ale wyczytałem trochę opinii, że nie da się nic specjalnego w nowej edycji wycisnąć, a chciałbym kiedyś coś pograć turniejowo.
Bladzi to teraz tacy SM bez wszystkich ich nowych zabawek, ale za to z innym klimatem, szybszymi pojazdami i bardzo tanimi panami dającymi FnP i FC w 6". Ogolnie bez większego szału, ale grać się da.
Powrót do góry Go down
Iwoszki
Goblin
Iwoszki


Liczba postów : 91
Join date : 11/11/2009

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 7:17 pm

/głupie pytanie
Rozumiem, że oni strzelają?
I to jest w miarę uniwersalne? Podjedzie pod gwardię albo Tau?
głupie pytanie/
Powrót do góry Go down
Malatyn
Ork
Malatyn


Liczba postów : 488
Join date : 19/09/2013
Skąd : JS1373

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 7:21 pm

no w pierwszej turze jak zaczyna to podjeżdża i wywala 104 linkowane strzały z bolterów
+ kilka z plazmy
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 7:22 pm

Pod gwardię podjedzie, ale potem prawdopodobnie utknie w masie ( no i nie ma nic do p-lotek ). Pod tau też podjedzie, ale tau odskoczy i postrzela jeszcze trochę. Rozpiski na masie motorów maję niestety albo stety to do siebie że są bardzo 0-1, albo rozwalają, albo są rozwalane.
Powrót do góry Go down
Malatyn
Ork
Malatyn


Liczba postów : 488
Join date : 19/09/2013
Skąd : JS1373

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 7:25 pm

no Ken grając na Fistach motorkami pierw dostał 0:20 , a później wygrał turniej ;]
Powrót do góry Go down
Iwoszki
Goblin
Iwoszki


Liczba postów : 91
Join date : 11/11/2009

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 7:27 pm

Czyli na tyrantorów leżę? Ale na razie Ravenwing to dla mnie najmądrzejsza opcja.
EDIT: To znaczy tak z tyranidami kminię, że nie wypłacę wystarczająco ataków, a latałki mnie dobiją?
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 8:02 pm

Z latadłami jest taki problem że trafiasz je na 6. Ale możesz się zsojuszować ze zwykłymi marynarzami i wrzucić sobie Stormtalona (albo dwa) i/lub Stormravena (albo dwa). Lub Gwardią i wrzucić Vendetty (albo dwie). Opcji jest sporo, tylko punkty ograniczają Wink Jak coś to wpadaj jutro na 4-go marca, zobaczysz jak Malatyn dostaje bęcki RW (lub też mi je spuszcza Razz).
Powrót do góry Go down
Iwoszki
Goblin
Iwoszki


Liczba postów : 91
Join date : 11/11/2009

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 8:04 pm

Wpadłbym, ale kończę szkołę po 16, a na 17 mam ceramikę : ( Ogólnie, to zostają mi na granie piątek i weekend.
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 43
Skąd : Miasto sexu i biznesu

TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 EmptyWto Gru 10, 2013 8:58 pm

Według mnie bardziej uniwersalna armia, można złożyć i na bikach i na defensie i na combat, to Space Marine, armia posiadająca dużo kombinacji i możliwości wystawień.
Dobrze zauważył Łosiu jedna armia pomalowana na neutralne kolory i masz spokojnie SM, Space Wolfs, Blood Angels, Dark Angels jak zmagnesujesz bronie to i GK.

Eldarzy też bardzo szybka i kombinacyjna armia, często na latających bikach.
tau - kitranie się strzelanie praktycznie bez kontry w combacie.
Tak naprawdę co Ci się podoba.

jeszcze jest jedna fajna sprawa wh40k możesz zawsze wziąć jedna armię i wystawić z sojuszem
Powrót do góry Go down
Sponsored content





TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE   TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
TEMAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NOWYCH W TEMACIE
Powrót do góry 
Strona 2 z 6Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Komiczni Marines
» PRZEBIJ TO!!
» Ustawki w Klubie
» Kosmo Elfy
» Informacje na temat działania.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ZAD TROLLA Koszalin :: WH40k-
Skocz do: