ZAD TROLLA Koszalin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 malowanie i Wysiwig na naszych lokalach

Go down 
+7
Skoczek
Windu8
Kwaku
MGM
Mad Mike
Malatyn
Szczur
11 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 43
Skąd : Miasto sexu i biznesu

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyCzw Lut 20, 2014 11:00 pm

Tak chodzi mi o pomysł aby w jakiś sposób na naszych lokalch promować ludzi, którym się chce pomalować swoje pacynki / skleić w odpowiedni sposób itp. Tyczy się to dwóch systemów. Nie jest za radykalnymi metodami np. tylko pomalowane modele na stole ale może chociaż jakieś dodatkowe punkty.

Np. gramy 3 bitewki więc max 60 punktów do zdobycia to 10% do zdobycia dodatkowo z hobby:

100% Wysiwig 3p
powyżej 3/4 armii Wysiwig 2p
powyżej 1/2 armii Wysiwig 1p

100% Pomalowanie 3p
powyżej 3/4 armii pomalowanej 2p
powyżej 1/2 armii pomalowanej 1p

To tak np. na najbliższe 6 miechów potem np. byśmy stopniowali malowanie i armie bez 100% pomalowanych / wysiwig od razu mają 0 za modelarkę?

Taki pomysł do zastanowienia.
Powrót do góry Go down
Malatyn
Ork
Malatyn


Liczba postów : 488
Join date : 19/09/2013
Skąd : JS1373

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyCzw Lut 20, 2014 11:01 pm

TAK
Powrót do góry Go down
Mad Mike
Night Goblin Shaman
Mad Mike


Liczba postów : 191
Join date : 01/08/2013
Age : 30
Skąd : Ex-wieś Jamno

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyCzw Lut 20, 2014 11:19 pm

Właściwie jako że właśnie na pół roku wyjeżdżam to nie powinienem mieć głosu, ale i tak zdecydowanie popieram. Gdybym zostawał to popierałbym jeszcze bardziej. Zresztą, to dla naszej korzyści. Wiadomo przecież, że porządnie złożone i pomalowane figurki grają lepiej.
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyCzw Lut 20, 2014 11:42 pm

Mad Mike napisał:
Wiadomo przecież, że porządnie złożone i pomalowane figurki grają lepiej.

Polemizowałbym bym ;D.
Powrót do góry Go down
Malatyn
Ork
Malatyn


Liczba postów : 488
Join date : 19/09/2013
Skąd : JS1373

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyPią Lut 21, 2014 12:02 am

z tego co mi wiadomo wszystkie mastery zostały wygrane przez pomalowane armie  Very Happy 
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyPią Lut 21, 2014 2:42 am

Malatyn napisał:
z tego co mi wiadomo wszystkie mastery zostały wygrane przez pomalowane armie  Very Happy 

Tia, przez spinaczy z czego wniosek że pomalowana armia oddziaływuje negatywnie na przyjemność z gry ;P.
Powrót do góry Go down
Kwaku
Black Ork Chieftain
Kwaku


Liczba postów : 1045
Join date : 23/06/2009
Age : 42
Skąd : Karak Kwak

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyPią Lut 21, 2014 6:18 am

a co tymi, którzy nie mają uzdolnień plastycznych?? może oni dostana promocję za po prostu bycie na lokalu.  lol! lol! lol! 

bez jaj to własnie imprezy typu lokal mają promować i zachęcać a nie odrzucać i wprowadzać w kompleksy...
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 43
Skąd : Miasto sexu i biznesu

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyPią Lut 21, 2014 7:23 am

A czy jest tam o jakości malowania, dopiero jako dodatek, że może później coś takiego wprowadzić jak stopniowanie malowania. Na razie oby się przyjęło ilościowe malowanie. Twoje papierzaki jak dobrze pamiętam są już pomalowane więc masz parę modeli do przodu. Wyeleminowałoby to armię w style plastic grey oraz mam podstawkę i nie zawaham się jej użyć.
Powrót do góry Go down
Windu8
Night Goblin Shaman



Liczba postów : 155
Join date : 03/01/2014

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyPią Lut 21, 2014 9:05 am

popieram pomysł jak najbardziej; ja swoją armie malowałem ponad rok a i tak mam pewne niedomalowania,groziło nawet rozwodem ha ha ha ale warto bylo;pomalowana armia poprostu robi wrażenie a dwie na stole to już bajka....
Powrót do góry Go down
Skoczek
Goblin boss
Skoczek


Liczba postów : 242
Join date : 16/01/2012

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyPią Lut 21, 2014 9:30 am

Nareszcie  Very Happy 
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 43
Skąd : Miasto sexu i biznesu

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyPią Lut 21, 2014 9:45 am

Skoczek napisał:
Nareszcie  Very Happy 

Ale Twój poziom malowania nie będzie wymagany Very Happy szczególnie jak masz pomalowane Rhino.
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyPią Lut 21, 2014 11:42 am

Sytuacja jest taka, że jak najbardziej fajnie to uwzględniać na lokalach naszych.
Generalnie na turniejach ogólnopolskich (szczególnie na Chellkach i Masterach) - odchodzi się od oceny, a jedynie odrzuca niepomalowane model. Związane to jest z tym, że większość topowych graczy oddaje profesjonalistom do malowania oraz żeby indywidualne odczucia oceniającego nie wpłynęły znacząco na końcowe wyniki.

Tak czy siak - na lokalach jestem za.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Malatyn
Ork
Malatyn


Liczba postów : 488
Join date : 19/09/2013
Skąd : JS1373

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyPią Lut 21, 2014 12:01 pm

ale Szczur przecież napisał o ilości malowania a nie jakości i ocenie.
Gadaliśmy kiedyś raz czy dwa o spotkaniach typowo na malowanie. Przynosimy swoje figsy, w domu je tylko wycinamy z wyprasek, oczyszczamy i sklejamy na tyle ile niezbędne by się później wygodnie malowało, i wspólnie malujemy. Tu ktoś pomoże, tu ktoś doradzi, ktoś przytacha kompresor i aerograf, będzie można podkładować. Ja ze Skoczkiem przynajmniej raz w tygodniu się spotykamy na ok 3 godzinki i działamy.
I jeżeli chodzi o jakość malowania to tutaj każdy sobie sam stawia poprzeczkę. Ja sobie ustaliłem, że dla mnie jest priorytetem jak najwiecej pomalowanych oddziałów, najlepiej cała pomalowana armia i żeby poszczególne modele nie odbiegały od siebie kolorystycznie za mocno. Żeby dobrze wyglądała na stole ale bez spuszczania się nad nią godzinami. Taki solidny TableTop. I naprawdę do tego potrzebne są jedynie podstawowe techniki, a nie żaden "talent malarski" czy inny bullshit Razz
Powrót do góry Go down
Kwaku
Black Ork Chieftain
Kwaku


Liczba postów : 1045
Join date : 23/06/2009
Age : 42
Skąd : Karak Kwak

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyPią Lut 21, 2014 1:59 pm

super. chętnie dam Tobie i Skoczkowi mojego trola na 3 godziny. może wtedy będę miał możliwość pomyśleć jak pomalowac cokolwiek łącznie ze ścianami w pokoju trolla) lol! 

ale niech będzie podkład, jakaś baza i jakiś dodatek. helllelluja i do przodu  Twisted Evil 
Powrót do góry Go down
quins
Maneater
quins


Liczba postów : 1610
Join date : 26/01/2014
Skąd : Koszalin

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptyPią Lut 21, 2014 7:36 pm

To może ustalmy jakiś konkretny dzień w klubie na wspólne malowanie. Jak to mówią "w kupie cieplej" Smile
Powrót do góry Go down
http://www.rctrax.pl
Kwaku
Black Ork Chieftain
Kwaku


Liczba postów : 1045
Join date : 23/06/2009
Age : 42
Skąd : Karak Kwak

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptySob Lut 22, 2014 1:53 am

najpierw musiałbym odpowiednie farby pokupować, mam ich ledwie kilka na krzyż.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll
Bananovitch


Liczba postów : 3818
Join date : 01/05/2009
Age : 40
Skąd : Zachodnie Immoren

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptySob Lut 22, 2014 8:54 am

Kwaku napisał:
a co tymi, którzy nie mają uzdolnień plastycznych??

Bitch, pls... Nie wierzę, że napisał to człowiek, który zrobił z kartonu drop poda, samolot i dreda...

Jestem jak najbardziej ZA!
Powrót do góry Go down
quins
Maneater
quins


Liczba postów : 1610
Join date : 26/01/2014
Skąd : Koszalin

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptySob Lut 22, 2014 9:59 am

To może jednak na sklepie zrobię kącik malarski i będziemy umawiać się na soboty na wspólne malowania ?
Powrót do góry Go down
http://www.rctrax.pl
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 43
Skąd : Miasto sexu i biznesu

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptySob Lut 22, 2014 12:22 pm

To może w sobotę w klubie, bo nie wiadomo jaka będzie frekwencja aby nie było za tłoczno?
Powrót do góry Go down
Kwaku
Black Ork Chieftain
Kwaku


Liczba postów : 1045
Join date : 23/06/2009
Age : 42
Skąd : Karak Kwak

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptySob Lut 22, 2014 12:57 pm

sobota w klubie brzmi interesująco. przy okazji może jakieś farby się uzupełni.
Powrót do góry Go down
quins
Maneater
quins


Liczba postów : 1610
Join date : 26/01/2014
Skąd : Koszalin

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptySob Lut 22, 2014 3:57 pm

Pomyślałem o sobocie w sklepie bo wtedy jestem sam w pracy, pracownicy w domu a klienci tylko czasami podejdą.
Na samym sklepie mogę zrobić 4 stanowiska do malowania lub 2 komfortowych.
Jeśli okaże się, że jednak mało miejsca, to mam pomieszczenie z możliwością postawienia 8 stanowisk lub 4 komfortowych - przy 8 zabraknie jednak krzeseł Smile

Jeśli nie, to oczywiście możemy w klubie tylko w inny dzień i po 18tej.
Powrót do góry Go down
http://www.rctrax.pl
Kwaku
Black Ork Chieftain
Kwaku


Liczba postów : 1045
Join date : 23/06/2009
Age : 42
Skąd : Karak Kwak

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptySob Lut 22, 2014 4:03 pm

w następną sobotę (tj. 1 marca) podejdę do sklepu z rana po poradę. mam zagwózdkę co do terminatorów i ich wykończenia.
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptySob Lut 22, 2014 4:24 pm

quins napisał:
Pomyślałem o sobocie w sklepie bo wtedy jestem sam w pracy, pracownicy w domu a klienci tylko czasami podejdą.
Na samym sklepie mogę zrobić 4 stanowiska do malowania lub 2 komfortowych.
Jeśli okaże się, że jednak mało miejsca, to mam pomieszczenie z możliwością postawienia 8 stanowisk lub 4 komfortowych - przy 8 zabraknie jednak krzeseł Smile

Jeśli nie, to oczywiście możemy w klubie tylko w inny dzień i po 18tej.

Prawdopodobnie nigdy się nie pojawię na malowaniu (bo to wymysł szatana i prawdziwy wyznawca Chaosu kupuje pomalowane ;p), ale wydaje się lepszym pomysłem zrobienie dwóch pro stanowisk, bo nie spodziewałbym się tłumów malarzy. Ale za to przy naprawdę fajnych warunkach będziesz mógł liczyć na stałych gości ;D.

Sam pomysł świetny, tym bardziej ze na miejscu praktycznie wszystko będzie można kupić w razie braków.
Powrót do góry Go down
quins
Maneater
quins


Liczba postów : 1610
Join date : 26/01/2014
Skąd : Koszalin

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptySob Lut 22, 2014 4:47 pm

Kwaku: zapraszam ale czy zagwostę twą rozwiążę, to nie obiecuję. Ale pogadać i pokombinować można Smile
MGM: Szczur pisał, że może być tłoczno więc przeliczyłem max stanowisk na "wcisk" :)Jeśli mają być dwa stanowiska PRO, to OK - zobaczymy w praniu jak to wyjdzie. No i faktycznie w razie co, to jest dostęp do materiałów.
Powrót do góry Go down
http://www.rctrax.pl
-SaH-
Ork
-SaH-


Liczba postów : 419
Join date : 12/02/2010
Age : 40

malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach EmptySob Lut 22, 2014 5:05 pm

Ja bym nawet za pro stanowisko brał opłatę Very Happy
Serio mówię, teraz sam mam małe biurko, mam już wkrętak i inne wyposażenie, ale to jest takie pro stanowisko jak ja jestem kobietą Razz

Nie wiem jakby to wyszło, na początek i tak będzie szturm ludzi, żeby zobaczyć, a połowa będzie tylko się przypatrywać i rozmawiać - ja chętnie się piszę i do tej grupy i do malujących, w końcu ostatecznie chodzi o integrację międzyludzką Razz

Natomiast co do wysiwigu to ja jestem może stary, ale czy nie zawsze tak było? Nawet w przedwiecznych czasach gdy zrobiłem jeden jedyny turniej w życiu z Kacprem (pozdro) to wydaje mi się że było maks 100 pkt za bitwy i 15 pkt hobbystycznych że tak powiem - za ocenę armii, wysywig, rozpę wcześniejszą, test wiedzy i traye o ile się nie mylę.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty
PisanieTemat: Re: malowanie i Wysiwig na naszych lokalach   malowanie i Wysiwig na naszych lokalach Empty

Powrót do góry Go down
 
malowanie i Wysiwig na naszych lokalach
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Lokalizację oraz godziny naszych spotkań, czyli pod którym mostem można zastać TROLLE

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ZAD TROLLA Koszalin :: Karczma-
Skocz do: