ZAD TROLLA Koszalin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Nauka gry + Co i gdzie kupić ?

Go down 
+5
Malatyn
G0rdon
Artur
łosiu
Styr
9 posters
AutorWiadomość
Styr
Night Goblin
Styr


Liczba postów : 114
Join date : 19/07/2016
Age : 35
Skąd : Koszalin

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyWto Lip 19, 2016 6:25 am

Witam
Z bitewniakiem nigdy nie miałem styczności choć zawsze mnie intrygował . Chętnie bym zobaczył jak to wygląda na żywo . No i najważniejsze pytanie - jako laik nie bardzo wiem co się teraz gra ? Czy Age of Sigmar to nowa edycja WH:Fb czy osobna gra - co kupić żeby miec z kim pograć na koszalinie . Czy ewentualnie znajdzie się ktoś kto by zagrał ze mną próbną partię i użyczył figurek do tej potyczki .
Co do gier bez prądu mam spore doświadczenie (jakieś 15 lat) warhammer role play , mtg , wh: invazja , Talizman itd - więc myślę że załapie w lot Smile
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin
łosiu


Liczba postów : 2696
Join date : 30/04/2009
Age : 41
Skąd : Outter space

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyWto Lip 19, 2016 10:12 am

Troszkę Age of Sigmar się nie udało GW. I nastąpił pewien regres i rozpad mocnych środowisk. Generalnie GW w historii zabiło Stary Świat jaki znasz z eRPeGa. Wiele osób w Polsce gra w tzw. "9 edycję" pisaną przez fanów. Ponoć całkiem fajnie to działa.

Następnym dużym tematem była/jest warhammer 40k. Tutaj również "sprawnym" działaniom GW nastąpił regres. Jednak 13-14.08 robimy (chyba?) duży turniej 40k u nas w klubie.

Obecnie rozkręcają się (kolejność chyba według popularności w Polsce):
1) X-wing
2) Infinity
3) Warmachine/Horda
4) Malifaux (głównie Poznań)
5) Batman gra bitewna (głównie Kraków)

Znajdzie się pewnie parę innych tematów ale to już "duże" nisze.

Spore są szanse, że na przyszły rok GW może się coś ogarnie i zacznie myśleć o swoich interesach.
Powrót do góry Go down
https://zadtrolla.forumpolish.com
Styr
Night Goblin
Styr


Liczba postów : 114
Join date : 19/07/2016
Age : 35
Skąd : Koszalin

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyWto Lip 19, 2016 10:51 am

rozumiem , przyznam szczerze - liczyłem najbardziej na realia WH: FB/AOS bo klimaty 40k , Star Wars czy Batman nie interesują mnie ani trochę niestety .

Cóż, zostaje więc WH:FRP .

Gdyby jednak znaleźli się jacyś oldskoolowcy WH chętnie bym się przyłączył.

Dzięki za odp łosiu .
Powrót do góry Go down
FAZIK
Goblin boss
FAZIK


Liczba postów : 237
Join date : 13/04/2012
Age : 43
Skąd : Skavenblight pod Koszalinem

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyWto Lip 19, 2016 4:00 pm

Można by w sumie coś zagrać ... Ludzi trochę gra tylko się pochowali od czasu "ubicia świata" przez GW.
Będę w klubie jutro od 17:30 to możemy porozmawiać jakie frakcje by Cię interesowały, czy oficjalna WFB 8ed, czy nieoficjalna 9ed, czy też oficjalny AoS (tak to nowa edycja, ale nikt o tym nie mówi głośno) itd. Mogę zabrać też dodatkowe figurki i zagramy jakąś małą potyczkę AoS. Bo zasady akurat w tym są proste do bólu.

Z kupnem się wstrzymaj aż pograsz :>.
Powrót do góry Go down
Styr
Night Goblin
Styr


Liczba postów : 114
Join date : 19/07/2016
Age : 35
Skąd : Koszalin

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyWto Lip 19, 2016 4:51 pm

świetnie , bardzo chętnie bym spróbował Smile albo przynajmniej popatrzył - wpadne z rocznym synkiem więc na jedną rękę wszystko Razz

myślałem o krasnoludach albo ludziach - chciałbym trochę postrzelać , poczarować i zeby nie wydać majątku Smile
Powrót do góry Go down
Artur
Ork
Artur


Liczba postów : 454
Join date : 29/03/2010
Age : 36
Skąd : z Koszalina urodzony we Wrocławiu ! ;)

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyWto Lip 19, 2016 7:45 pm

Synu gra się teraz tylko w 9 Age - reszta jest dla marginesu społecznego, ale zanim zaczniesz, zapytaj sam siebie czy na pewno jesteś na to gotowy - w tej grze jest chwała, rozczarowanie, krew, pot, łzy i mocz (nie zawsze w tej kolejności) ale jeśli nie okażesz słabości czekają na Ciebie wspaniałe epickie bitwy na śmierć i życie, tak więc chwyć za miecz młody bohaterze !!!
Powrót do góry Go down
G0rdon
Goblin
G0rdon


Liczba postów : 52
Join date : 01/07/2016

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyWto Lip 19, 2016 9:21 pm

Artur napisał:
Synu gra się teraz tylko w 9 Age - reszta jest dla marginesu społecznego, ale zanim zaczniesz, zapytaj sam siebie czy na pewno jesteś na to gotowy - w tej grze jest chwała, rozczarowanie, krew, pot, łzy i mocz (nie zawsze w tej kolejności) ale jeśli nie okażesz słabości czekają na Ciebie wspaniałe epickie bitwy na śmierć i życie, tak więc chwyć za miecz młody bohaterze !!!

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? 48434513
Powrót do góry Go down
Styr
Night Goblin
Styr


Liczba postów : 114
Join date : 19/07/2016
Age : 35
Skąd : Koszalin

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptySro Lip 20, 2016 6:54 am

Artur napisał:
Synu gra się teraz tylko w 9 Age - reszta jest dla marginesu społecznego, ale zanim zaczniesz, zapytaj sam siebie czy na pewno jesteś na to gotowy - w tej grze jest chwała, rozczarowanie, krew, pot, łzy i mocz (nie zawsze w tej kolejności) ale jeśli nie okażesz słabości czekają na Ciebie wspaniałe epickie bitwy na śmierć i życie, tak więc chwyć za miecz młody bohaterze !!!


mam żonę , dziecko i kolejne w drodze więc do wyżej wymienionych ekscesów fizjologicznych śmiało mogę dodać wymioty i kupę (często bez kolejności - wszystko na raz) w związku z tym myślę ,że nie ma rzeczy na które nie jestem gotowy .


Co do 9th , to ja mogę grać naprawdę w każdą edycje WH:fb/aos byl było z kim grać
Powrót do góry Go down
wrubel
Ork
wrubel


Liczba postów : 529
Join date : 08/05/2009

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptySro Lip 20, 2016 7:45 am

Artur napisał:
Synu gra się teraz tylko w 9 Age - reszta jest dla marginesu społecznego, ale zanim zaczniesz, zapytaj sam siebie czy na pewno jesteś na to gotowy - w tej grze jest chwała, rozczarowanie, krew, pot, łzy i mocz (nie zawsze w tej kolejności) ale jeśli nie okażesz słabości czekają na Ciebie wspaniałe epickie bitwy na śmierć i życie, tak więc chwyć za miecz młody bohaterze !!!

Sądzę że to wina zbyt dużej ilości cebuli lub napojów wyskokowych.
Powrót do góry Go down
Styr
Night Goblin
Styr


Liczba postów : 114
Join date : 19/07/2016
Age : 35
Skąd : Koszalin

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptySro Lip 20, 2016 7:57 am

dobra Pany, to teraz jak do was trafić ? Wiem ze dziś 17:30/18:00
Powrót do góry Go down
Malatyn
Ork
Malatyn


Liczba postów : 488
Join date : 19/09/2013
Skąd : JS1373

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptySro Lip 20, 2016 11:13 am

ulica 4 Marca 5, 75-708 Koszalin, Polska
Klub Wojskowy
Wejście jak do muzeum przy którym stoi czołg
A Klub to ten budynek na prawo od wejścia
Wbijaj na 2 piętro
Powrót do góry Go down
FAZIK
Goblin boss
FAZIK


Liczba postów : 237
Join date : 13/04/2012
Age : 43
Skąd : Skavenblight pod Koszalinem

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptySro Lip 20, 2016 3:06 pm

Powrót do góry Go down
Zgrenda
Snotling



Liczba postów : 2
Join date : 28/10/2016

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyPią Paź 28, 2016 5:38 am

Artur napisał:
..w tej grze jest chwała, rozczarowanie, krew, pot, łzy i mocz (nie zawsze w tej kolejności)..

O matko.. Shocked A już miałam plan, by też podpatrzeć i pouczyć się gry, ale jak to tak wygląda, to mam trochę mieszane uczucia, to mogą być niezbyt sprzyjające warunki. Very Happy

Właśnie szukając gry, kierowałam się opiniami, że Age of Sigma ma stosunkowe łatwe zasady (niektórzy na to narzekają, inni wręcz przeciwnie), no mnie to akurat kusi żeby zakupić. Tylko, że jako laik, mam też do Was pytanie, czy zamawiając tak zwany zestaw startowy, o takie coś http://grandgamer.pl/warhammer-age-of-sigmar/warhammer-age-of-sigmar, to jest to w pełni wystarczające do pogrania? Tak, wiem, że napisali, że zawiera wszystkie niezbędne elementy... ale z doświadczenia wiem, że różnie z tym bywa i czasem lepiej od razu się rozglądnąć za jakimiś dodatkowymi rzeczami, więc jak jest w tym przypadku? Ah, no i odpowiedzi typu "kupuj wszystko co jest" też raczej mnie nie usatysfakcjonują, na pewno nie na początek. Very Happy
Powrót do góry Go down
wrubel
Ork
wrubel


Liczba postów : 529
Join date : 08/05/2009

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyPią Paź 28, 2016 5:57 am

NIE IDŹ TĄ DROGĄ

Oczywiście że musisz dokupić bo to co otrzymasz w pudełku będzie najwyżej na kilka razy do zagrania i zrobi się nudno:

AGE OF SIGMAR TO WYWALANIE KASY W BŁOTO

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? 01
Powrót do góry Go down
FAZIK
Goblin boss
FAZIK


Liczba postów : 237
Join date : 13/04/2012
Age : 43
Skąd : Skavenblight pod Koszalinem

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyPią Paź 28, 2016 7:06 am

Zgrenda napisał:
Artur napisał:
..w tej grze jest chwała, rozczarowanie, krew, pot, łzy i mocz (nie zawsze w tej kolejności)..

O matko.. Shocked A już miałam plan, by też podpatrzeć i pouczyć się gry, ale jak to tak wygląda, to mam trochę mieszane uczucia, to mogą być niezbyt sprzyjające warunki. Very Happy
Ignoruj po prostu posty Artura. Bredzi.

wrubla zresztą też Razz.

AoS jest świetną grą żeby rozpocząć zabawę z tym hobby (WFB). Proste zasady (4 strony) żeby się ograć ale niestety zero balansu. Wystarczy jednak użyć dowolnego "comp'a" czyli ograniczeń/wyznaczników punktowych (np Azyr Comp) i już można zaczynać. Partner pewnie też się znajdzie, ale trzeba się umawiać na granie. Kiedy kolekcja się zwiększy i ogarnianie zasad będzie na lepszym poziomie można zacząć grać w coś poważniejszego. Aktualnie na tablicy jest 9th age.

Zestaw podstawowy warto nabyć tylko w przypadku gdy będziesz go chciał przerobić na inną armię, gdyż Stormcast Eternals jako frakcja nie występuje w WFB. Do gry jako takiej też słabo się nadaje bo daje niebyt wiele możliwości.
Najlepiej wybrać sobie jakąś armię zgodnie z upodobaniami i zacząć zbierać. Na 90% ktoś będzie miał właśnie te modele na sprzedaż taniej niż w sklepach Wink. Trochę umiejętności manualnych, sporo czasu i można mieć dużą armię za niewielkie pieniądze. Styr jest tego doskonałym przykładem.
Powrót do góry Go down
wrubel
Ork
wrubel


Liczba postów : 529
Join date : 08/05/2009

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyPią Paź 28, 2016 10:05 am

FAZIK napisał:
Zestaw podstawowy warto nabyć tylko w przypadku gdy będziesz go chciał przerobić na inną armię, gdyż Stormcast Eternals jako frakcja nie występuje w WFB.

1. Skoro AoS taki super to po jakiego proponujesz zmieniać figurki na armię do WFB - sorki zapomniałem, tej gry już nie ma - do 9th AGE czyli gry bez wsparcia ze strony producenta???

2. Odmieniaj przez osoby.
Powrót do góry Go down
Styr
Night Goblin
Styr


Liczba postów : 114
Join date : 19/07/2016
Age : 35
Skąd : Koszalin

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyPią Paź 28, 2016 10:51 am

imo.
Jeżeli mogę wtrącić - bo sam gram od niedawna . Jedno z drugim nie koliduje i tak możesz tymi samymi modelami grac w 9th i AoS. A co do zasad to wszyscy się dalej uczymy bo gra się rozwija (9th age) pozatym 100stron podręcznika to wcale nie tak wiele - można łyknąć w jeden wieczór . fakt ze trzeba kilka razy ...

Polecam poszukać na allegro czy olx  , wytypuj sobie 2-3 armie które ci się podobają fabularnie czy wizualnie (jak się utożsamiasz w jakiś sposób to dużo więcej pomysłów ci wpadnie do głowy jak "wyczarować" modele) i tych szukaj a których trafisz najwięcej to kupuj. Czasem kilkanaście modeli można trafić po 20-40 pln.  W mojej ocenie - kupić dużo podstawowej taniochy (nawet kaleki z połamanymi elementami) za grosze i posklejać z tego taki regiment jaki ci jest potrzebny .

Np. u mnie krasnale z kuszami na dzień dzisiejszy są przerobieni na golemy z toporami i tarczami Smile a staroedycyjni warriorzy mają poprzyklejane młotki i grają jako greybeardsi lub hammersi . Da sie .


a co do AoS to oglądam battle reporty na yt ... jak sobie mysle zeby co ture przesuwać 100 modeli pojedynczo (niewiadomo po co - jakby nie mogłybyć w klocku) to odechciewa mi sie tego systemu ...
Powrót do góry Go down
Szarlatan
Snotling
Szarlatan


Liczba postów : 23
Join date : 12/10/2015
Age : 30
Skąd : Olathe

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyPią Paź 28, 2016 6:12 pm

Zgrenda najlepiej grać w to co się podoba i tyle. Wystarczy znaleźć ludzi, którzy z tobą zagrają i jesteś w domu. Ale jeśli zrobisz figurki z AoS na kwadratowe podstawki to zawsze będzie po prostu możliwość przerzucenia się na 9th Age jakbyś chciał pograć inaczej a tymi samymi modelami.
Powrót do góry Go down
Zgrenda
Snotling



Liczba postów : 2
Join date : 28/10/2016

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyPią Paź 28, 2016 6:35 pm

Ignoruje, choć Yoda cudowny. Razz Właśnie widziałam, że na większości forów, jak sobie przeglądałam są bardzo zróżnicowane opinie, no ale przecież to kwestia gustu. Sama pogram, to się przekonam, czy warto czy też nie. Smile
Bardzo dziękuję za wszystkie pomocne wpisy. Smile
Powrót do góry Go down
Szarlatan
Snotling
Szarlatan


Liczba postów : 23
Join date : 12/10/2015
Age : 30
Skąd : Olathe

Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? EmptyPią Paź 28, 2016 8:06 pm

Polecam ugadać się z kimś i zobaczyć/pograć zanim się podejmie decyzje. Jak popytasz to na pewno ktoś ci pożyczy armię i td.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty
PisanieTemat: Re: Nauka gry + Co i gdzie kupić ?   Nauka gry + Co i gdzie kupić ? Empty

Powrót do góry Go down
 
Nauka gry + Co i gdzie kupić ?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ZAD TROLLA Koszalin :: WFB-
Skocz do: