ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

II edycja Mini-Ligi Gry o Tron

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
-SaH-
Ork

Liczba postów : 419

PisanieTemat: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Sro Mar 30, 2016 11:38 am

II edycja Mini-Ligi Gry o Tron 2016/2017

Witam w temacie poświęconym II edycji Mini-Ligi Gry o Tron.

Szczegółowy spis graczy biorących udział w II edycji oraz ilość gier i pkt:
1. Karol P. - 5,00 pkt.
-. Ola G. - 5,00 pkt.
3. -SaH- - 4,00 pkt. (2 gry: 6pkt, 2pkt)
-. Gandalf - 4,00 pkt.
5. Yakman - 3,50 pkt. (2 gry: 3pkt, 4pkt)
6. Anita - 2,00 pkt. (2 gry: 1pkt, 3pkt)
-. Malatyn - 2,00 pkt.
8. Marcin P. - 1,00 pkt.

Ranking II ed. Mini-Ligi:
1. Nikogo jeszcze nie sklasyfikowano Wink

Lista rozgrywek:
1.) 1. -SaH- (Tyrell) 2. Karol P. (Greyjoy ) 3. Gandalf (Martell) 4. Yakman (Stark) 5. Malatyn (Lannister) 6. Anita (Baratheon)
2.) 1. Ola G. (Baratheon) 2. Yakman (Greyjoy ) 3. Anita (Tyrell) 4. -SaH- (Stark) 5. Marcin P. (Lannister)

Ranking Rodów:
1. 4,50

-. 4,50

3. 4,00

4. 3,00

5. 2,50

6. 1,50

Regulamin II edycji Mini-Ligi:
1. W ramach Mini-Ligi prowadzone będą rozgrywki w grę planszową pt.: "Gra o Tron", II edycja, bez dodatków.
2. Planuje się zorganizowanie przynajmniej 10 spotkań.
3. Niezależnie od ilości spotkań, Mini-Liga kończy się w listopadzie 2017 roku.
4. Planuje się dokładanie wszelkich starań aby w spotkaniach brało udział 6 graczy (łącznie z zapraszaniem dziewczyn, kochanek, szwagrów i znajomych niewidzianych od liceum).
5. W ramach jednego spotkania możliwe jest rozegranie więcej niż jednej gry (w szczególności przy ilości graczy mniejszej niż 6).
6. Aby być zaliczonym do rankingu Mini-Ligi, należy wziąć udział w minimum 3 spotkaniach.
7. Do rankingu Mini-Ligi liczone będą wszystkie rozegrane rozgrywki.
8. Gracze losują swój ród przed każdą grą (nie spotkaniem). W żadnym wypadku nie jest możliwe wybranie rodu (ani za kasę, ani na piękne oczy czy inne walory estetyczne gracza / graczki). Organizator zawsze losuje ród jako ostatni.
9. Gracze otrzymują punkty za zajęte miejsce na zasadzie odwróconej liczby graczy uczestniczących (np. w rozgrywce na 5 graczy pierwsze miejsce otrzymuje 5 pkt., ostatnie 1 pkt.).
10. Do rankingu Mini-Ligi liczy się suma punktów z gier dzielona przez ilość gier. Punktację Mini-Ligi podaje się do dwóch miejsc po przecinku (5 zaokrąglane w górę).
11. Z uwagi na dążenie wyniku do wartości średnich, dla graczy posiadających znaczną ilość rozegranych partii, przewiduje się modyfikator wyniku.
12. Modyfikator wyniku jest mnożnikiem procentowym posiadanych punktów, dzięki czemu skuteczni gracze dostaną większy bonus niż gracze mniej szczęśliwi Wink
13. Na dzień dzisiejszy, ustanawia się następujące modyfikatory wyniku:
• 4-5 gier – brak modyfikatora;
• 6 gier – ilość pkt x 1,05
• 7-8 gier – ilość pkt x 1,10
• 9+ gier – ilość pkt x 1,20
• (przykład z I edycji – gracz Marcin P. na koniec posiadał 3,00 pkt oraz 8 gier, więc jego ostateczny bilans w II edycji wyniósłby 3,00 x 1,10 = 3,30 pkt).
14. Z uwagi na spodziewany udział organizatora Mini-Ligi we wszystkich lub prawie wszystkich rozgrywkach, maksymalny bonus dla organizatora wynosić będzie 50% wartości mnożnika, jaki wynikałby z regulaminu Mini-Ligi.
15. Z uwagi na doświadczenia I edycji, wprowadza się Modyfikator rodu dla graczy.
16. Modyfikator rodu będzie mnożnikiem punktów, stosowanym w przypadku, gdy któryś z graczy 3 lub więcej razy rozegra swoją grę rodem Starków bądź Lannisterów.
17. Modyfikator rodu będzie stosowany przed zastosowaniem modyfikatora wyniku. Będzie on modyfikował punkty przyznane tylko za gry danym rodem, w następujący sposób:
• Ród Starków – modyfikator = x 1,18
• Ród Lannisterów – modyfikator = x 1,12
• (przykład z I edycji – gracz Marcin P. grał rodem Starków 3 razy, uzyskując łącznie 6 pkt. Dzięki modyfikatorowi, do rankingu ligi liczone by mu było 6 pkt. x 1,18 = 7,08 pkt).
18. Dopuszcza się możliwość zmiany modyfikatorów rodu, głównie ze względu na napływ dalszych danych statystycznych, szczególnie dla rodów Tyrell oraz Martell. Taka zmiana jednak będzie musiała być zaakceptowana przez ponad połowę aktywnych graczy.
19. Udział w każdym spotkaniu podlega obowiązkowej składce w wysokości 1 zł. Składka ta zostanie przeznaczona na Finał II edycji Mini-Ligi (nagroda rzeczowa dla Triumfatora + poczęstunek Wink dla uczestników finału). Organizator dokłada kolejne 40% uzbieranej ostatecznie kwoty.
20. Do udziału w Finale zaproszeni w pierwszej kolejności zostaną gracze z top 6 (lub 5, jeśli nie będzie w top 6 organizatora Wink ), następnie z największą ilością gier, w dalszej kolejności pozostali gracze/chętni.
21. Organizator zobowiązuje się do wcześniejszego powiadamiania graczy na Forum Zadu Trolla oraz grupy Mini-Ligi na Facebook’u o nadchodzącym terminie spotkania, dopuszcza się jednak organizację spotkania z uwagi na „wyjątkową okazję” (którą stanowić może przyjazd zgranej ekipy do Koszalina, nagły telefon od graczy z ligi, że mają 4 ludzi i wolny wieczór itp.). „Wyjątkowe okazje” w miarę możliwości będą powiększały limit planowanych spotkań do rozegrania w ramach Mini-Ligi.
22. Przykład ostatecznej punktacji II edycji – podsumowanie:
• Marcin P. rozegrał 8 gier. Za pięć z nich zgromadził 18 pkt. +  3 mecze rozegrał rodem Starków, za które zgromadził 6 pkt. Za mecze te otrzymał modyfikator rodu x 1,18, więc jego punkty ostatecznie to 18 + 6 x 1,18 = 25,8 / 8 gier = 3,135 = 3,14. Jako że za 8 gier przysługuje modyfikator wyniku x 1,10, jego ostateczny ranking w Mini-Lidze wyniósłby 3,14 x 1,10 = 3,45 (po zaokrągleniu). Robiąc analizy mnożników punktów, ranking by wyglądał tak: 1. Kacper / 2. -SaH- / 3. Karol P. / 4. Marcin P. / 5. Vectirius / 6. Malatyn / 7. Stadej / 8. Bobo / 9. Wolny. Kacper niezagrożony na 1. miejscu, ja zyskałbym 2 miejsce, Karol utrzymał podium nawet bez żadnych mnożników, Marcin P. wskoczyłby na 4 kosztem Vectiriusa, który utrzymuje nadal przewagę nad Malatynem, ten z kolei wyprzedza Stadeja, za to bez zmian na dole rankingu. Myślę, w takim kształcie mnożniki spełniłyby swoją rolę i tak je przyjmę do II edycji.
23. Dopuszcza się możliwość zmiany zapisów regulaminu, w tym poprzez dodawanie kolejnych punktów.

Arrow  Exclamation SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W MINI-LIDZE!  Twisted Evil[/b]

Ostatnio zmieniony przez -SaH- dnia Nie Sty 01, 2017 2:12 pm, w całości zmieniany 21 razy
Powrót do góry Go down
Yakman
Snotling

Liczba postów : 14

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Sro Mar 30, 2016 1:40 pm

Zgłaszam się na wszelkie gry jakie tylko będziecie chcieli rozegrać! Jedna z moich ulubionych gier planszowych, nie myślałem, że w Koszalinie uda mi się zagrać w nią choćby 1 turniej a tu taka niespodzianka Very Happy
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Sro Mar 30, 2016 1:44 pm

A więc witam i zapraszam Smile Postaram się już w kwietniu coś zorganizować, także warto zaglądać Smile
Powrót do góry Go down
Gandalf
Goblin boss

Liczba postów : 233

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Sro Mar 30, 2016 4:08 pm

Najczęściej w jakie dni i w jakich godzinach planujecie gry?
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Sro Mar 30, 2016 6:02 pm

No to jest temat rzeka niestety. Z doświadczenia wychodzi, że ludzie przeważnie tyle wolnych godzin mają piątek - niedziela.
Ja osobiście dopuszczam terminy także w tygodniu, ale to w ramach rozsądku.

Godziny w tygodniu: od 16:30 do 23:00
Weekend: jak sobie ustalimy z graczami chętnymi.

Na pewno będę się starał zrobić gry w środę w godzinach działania klubu oraz być obecny na nockach i / lub przy turniejach, choć tutaj doświadczenie pokazuje, że bywa z tym różnie.
Postaram się także zanieść kaganek Mini-Ligi na inne planszówkowe wydarzenia o ile czas i terminy pozwolą.
Powrót do góry Go down
Gandalf
Goblin boss

Liczba postów : 233

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Sro Mar 30, 2016 7:11 pm

To ciężki temat dla mnie. Ja mam praktycznie więcej czasu w dowolne tak po 21. Dzień bez znaczenia. Także na razie nie zgłaszam się, choć pod samą ideą podpisuję się obiema "ręcyma". Very Happy
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Sro Mar 30, 2016 7:31 pm

No widzisz, ostatnie dwie gry zaczynaliśmy właśnie ok. 20:30 - dlatego nie chcę niczego przesądzać.
Cieszę się, że kolejny nowy gracz chętny i najważniejsze co mogę Tobie i innym chętnym powiedzieć, to lukajcie na forum Smile

Postaram się rzucać terminy z około 1,5-tygodniowym wyprzedzeniem, także mam nadzieję, wszyscy zainteresowani zdążą sprawdzić termin, czy im pasuje Smile
Powrót do góry Go down
Suchy
Snotling

Liczba postów : 11

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Sro Mar 30, 2016 9:28 pm

Jestem chętny.SmileSmile

Jednak kazde spotkanie moze mi pasowac lub nie bo mam zmienny grafik w pracy.
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Czw Mar 31, 2016 5:49 am

Wiadomo jak jest, także po prostu polecam być czujnym Smile
Postaram się niedługo jakiś termin zarzucić.

I normalnie takie zainteresowanie, że przydałby się drugi egzemplarz :-> Laughing
Powrót do góry Go down
FAZIK
Goblin boss

Liczba postów : 237

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Sro Kwi 06, 2016 2:21 pm

Kubek nagrodowy przyciągnął potencjalnych graczy :>.
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Czw Kwi 14, 2016 9:24 am

Sonduję możliwość zagrania w środę następną, tj. 20.04.2016r.?
Jak z możliwościami? Ewentualnie następna, tj. 27.04.2016r.?

Mi niestety oba weekendy teraz raczej wypadną, tak się złożyło, więc zostaje gra w tygodniu.
Powrót do góry Go down
Yakman
Snotling

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Czw Kwi 14, 2016 10:29 am

Mi pasują obie, chociaż bardziej wolałbym 20.04, bo wtedy cały dzień mam wolny i godzinowo byłoby bezpieczniej Smile
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Pon Kwi 18, 2016 10:25 am

Na środę 20.04 mamy chętnego nowego gracza oraz dawno niewdzianego Stadej + 3 miejsca wolne.
Miejsce: Klub Garnizonowy

Zapraszam na emocjonujące starcie, rozpoczynające nowe ligowe rozgrywki. Zapraszajcie sąsiadów i koleżanki, by 6stka nas była Smile
Powrót do góry Go down
Yakman
Snotling

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Wto Kwi 19, 2016 5:47 am

Dorzucam jeszcze jednego gracza. Znajoma Anita też chętna zagrać Smile
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Wto Kwi 19, 2016 8:21 am

Bardzo dobrze Smile
To jeszcze 2 osoby. Ja napisałem do Stadeja czy kogoś ze sobą przyprowadza, co jest dość częste.

Także jutro od 17:30 do 22:00 Smile
Myślę, że zdążymy Smile
Powrót do góry Go down
Malatyn
Ork

Liczba postów : 487

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Sro Kwi 20, 2016 6:20 am

Hej,
Sah nie ma teraz dostępu do internetu i prosił mnie żebym przekazał, że z powodu pewnych nieprzewidzianych okoliczności nie może się dzisiaj stawić w klubie. Przeprasza i informuje że nadrobimy jak się wszystko wyprostuje.
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Czw Kwi 21, 2016 8:41 am

Witam.
Mówiąc ogólnie był drobny wypadek, raczej wszystko do przodu, ale wiadomo, że inne rzeczy spadają na drugi plan.
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i niedługo będzie można wrócić do grania. Może się uda na majówkę coś ustalić, ale nic nie chce obiecywać na dzień dzisiejszy.

Przepraszam i dziękuje Malatyn!

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll

Liczba postów : 4119

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Czw Kwi 21, 2016 4:05 pm

Spoko stół dla Was czekał Smile

Snotling

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Pon Maj 02, 2016 12:14 pm

Czy coś może wiadomo o terminie najbliższej rozgrywki?
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Pią Maj 20, 2016 7:53 pm

Ja przepraszam wszystkich, bo mam kolejny życiowy rozpierdol, dopiero z niego wychodzimy. Na pewno będę się starał ligę zrobić i już postanowiłem, że będzie trwała rok od momentu zaczęcia. A kiedy to będzie? Na długi weekend raczej nie zdążę, więc czerwiec, myślę o początku, także liga do końca czerwca 2017.
Samemu mi głupio i niezręcznie przekładać, ale Life is a Bitch Sad

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych i jeszcze trochę cierpliwości!
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Pon Cze 13, 2016 9:42 am

Z powodu ogromnego zainteresowania, zostanie wybrany inny, mniej oblegany termin Wink
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Czw Wrz 22, 2016 7:05 pm

Witam,

będzie na szybko, bo dopiero się zorientowałem że jest turniej WFB - może spróbować zagrać? Jeśli ktoś jest chętny, niech mi da znać Smile
Powrót do góry Go down
Yakman
Snotling

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Pon Wrz 26, 2016 6:45 pm

Ja dalej na GoTa jestem chętny, tylko teraz mniej terminów, więc trzeba by się dogadać Smile
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Sro Wrz 28, 2016 7:28 pm

No z tym turniejem za późno się orientowałem i nie wyszło wcześniej napisać, ale ciśnienie rośnie i na razie mamy się umawiać jakoś na październik, pewnie najszybciej w połowie, żeby znowu nie robić terminu za 5-6dni.

Zajrzyj za kilka dni, myślę że już termin dam jakiś (albo 2-3 do wyboru).
Powrót do góry Go down
Yakman
Snotling

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   Czw Wrz 29, 2016 5:51 pm

Dobra, będę czekał Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: II edycja Mini-Ligi Gry o Tron   

Powrót do góry Go down

II edycja Mini-Ligi Gry o Tron
Powrót do góry