ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
-SaH-
Ork

Liczba postów : 419

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Pią Lut 20, 2015 8:56 am

Jak rozumiem, brak wiadomości to dobra wiadomość i wszystko wszystkim pasuje?
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman

Liczba postów : 873

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Pią Lut 20, 2015 3:09 pm

Najpewniej tak.
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Nie Lut 22, 2015 11:01 am

Pierwsza rozgrywka na 6 graczy - było srogo i o to chodzi!

Miejsca: 1. Marcin P. (Greyjoy) 2. Bobo (Tyrell) 3. Kacper (Baratheon) 4. -SaH- (Lannister) 5. Vectirius (Martell) 6. Michał (Stark)

Ogólne przemyślenia, opinie, analiza Gmocha itd:
- Gra na 6ciu nabiera innego wymiaru, jest bardzo ciasno i właściwie trzeba być bardzo aktywnym i kontrolować sytuację, bo ta może się zmienić.
- Odeprę zarzut, że z Marcinem się dogadałem i graliśmy razem bo tak. Tak było pozornie (8 tur bez ataku Razz taki mały pozór) ale oboje w 2 turze straciliśmy możliwość mobilizacji innej niż z kart - a to bardzo boli. Jedna przegrana walka i spadasz na 1-2 zamki i czaisz się tylko, by nikt nie pozbawił Cię zamków do końca. Zwłaszcza że ja miałem już dwóch sąsiadów, którzy za bardzo ze sobą nie wojowali = Baratheon owszem, walczył, ale z Martellem, a i Tyrell po początkowych bitwach o STRAFALL Exclamation potem jakby tam pokój zapanował (-Miałeś wycofać się z tego zamku! - No przecież się wycofałem tutaj wieżą! - Na sąsiednie pole z atakiem +1!? Very Happy ).
- Całe szczęście udawało się mi (Lannister) odpierać Blitzkriegie Tyrellów, w końcu atakował czerwonych, można się było tego spodziewać. I na szczęście w dobrym momencie wszedł Grzegorz Clagane - i jak to określił sam Bobo - dał bitchslapa za 3 martwe konie.
- Stark miał przewalone trochę, jak to on, plus świeży gracz przeciwko Greyjoyom. Greyjoye muszą jakoś mniej lub bardziej dogadać się ze Starkiem lub Lannisterem, bez tego niestety ich początek może być bardzo ciężki - brak specjalnych rozkazów w tym mobilizacji może być bolesny.
- Baratheonowi trzeba oddać, że był bardzo aktywnym graczem i w konsekwencji walczył z każdym sąsiadem, uważam jednak, że atak na Lannistera i nie ważne że to byłem ja, był błędny. Odejście od morza skutkowało słabszym wsparciem i możliwością kontrataku. Moje błędy spowodowały, że odbiłem Harrenhal dopiero po 3 turze ataków
- Ogólnie dla mnie sytuacja wyglądała tak, że Greyjoy mógł w miarę spokojnie walczyć ze Starkiem, bo Lannister nie naciskał. Baratheon nie naciskał na Starka, więc ten mógł się lepiej bronić. Martell zostawił Tyrellów, co dało im spokojną granicę, więc ci atakowali Lannisterów, więc Lannisterowie nie atakowali Greyjoyów. Baratheon niby walczył z każdym, ale trochę późno jakby zaczął z Tyrellami, dzięki czemu się przepychał z Lannisterami i Martellami bardziej spokojnie. Martelle natomiast jakby nie mogły się określić do końca, i niby atakowali Baratheonów, ale tak bez animuszu, Tyrellów potem też nie i tak to wyglądało Very Happy
- Z moich błędów to dwa złe rozkazy w atakach na Baratheona - zwykłe palenie i nie mogłem zdjąć obrony +2 a potem atak +0 zamiast +1 i dopiero 3 atak wszedł. Również wysłanie Korpusu Czerwonego Krzyża na Bałkany (południe mapy) dał o wiele mniej niż mógłbym oczekiwać i zamieszanie nim wywołane było za małe. Na dodatek zdecydowałem się zaatakować Martellów, za co skarcił mnie Doran Very Happy I chyba największy był na koniec, mogłem jednak wszystkim pójść na Królewską Przystań i ją bronić przed ostatnim atakiem Baratheona, dzięki temu mógłbym być nawet drugi. Jak widać, nawet ja pomimo wielu gier nie zawsze wszystko przewidzę i widzę i wykminię w tej grze i nie mam recepty na wszystko - dlatego tak bardzo ta gra mi się podoba! Very Happy
- Jednocześnie muszę przyznać, że patent z bunkrem na około moich prowincji, który daje wsparcie na około +5 był bardzo dobry i uratował mnie na jakieś 4 tury spokojnie.
- Starałem się także policzyć tury, bo było że niby jedną za dużo zagraliśmy, ale jak staram sobie przypomnieć ruchy, losowane karty itd. to wydaje mi się na 95% że wszystko było ok.

Zima nadchodzi!
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Nie Lut 22, 2015 1:22 pm

Ps. jak macie jakieś zdjęcia, możecie mi podesłać link albo na pocztę?
Jak co to helderhammer małpa wp.pl Smile
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Nie Lut 22, 2015 2:52 pm

Dodałem na pierwszej stronie także ranking rodów.
Na razie Martell'e mają jedną grę, więc lekko zaburzony ranking, natomiast widać trudną pozycję Stark'ów i Lannister'ów oraz lekką dominację Greyjoy'ów. Zobaczymy, jak po kliku grach rozwiną się Tyrell'owie, Baratheon'owie wydają się być najbardziej wyważonym rodem jak go tej pory.
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Wto Lut 24, 2015 8:25 am

Jest ciśnienie na grę w piątek wśród ludzi, niestety nie wiem czy ja dam radę.
W razie czego, chętni niech się zgłaszają, pod presją może ulegnę i wszystko co mam zrobić do piątku zrobię.
Na razie chętni są:
1. -SaH- ?
2. Kacper
3. Malatyn
4. ...
5. ...
6. ...

Mamy 3 miejscówki do wyboru, godzina tak po 19 w piątek, 27.02. Natomiast ostatnie słowo ja mogę dać najszybciej w czwartek, niestety Sad
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Wto Lut 24, 2015 4:16 pm

Masz mój miecz!
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Wto Lut 24, 2015 7:02 pm

Update:
1. -SaH- ?
2. Kacper
3. Malatyn
4. Bobo
5. Marcin P. ?
6. ...
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Czw Lut 26, 2015 10:41 am

Update:
1. -SaH-
2. Kacper
3. Malatyn
4. Bobo
5. Marcin P.
6. Fryta
Powrót do góry Go down
Marcin P.
Snotling

Liczba postów : 5

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Nie Mar 01, 2015 12:55 pm

Analiza asystenta Gmocha wykazała że alkohol szkodzi w osiąganiu zadowalających wyników na torze zwycięzców Gry o Tron Shocked
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll

Liczba postów : 4119

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Nie Mar 01, 2015 6:23 pm

Mała podpowiedź, pilnujcie Stadeja Very Happy Kacper wie o czym mówię Very Happy

Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Pon Mar 02, 2015 7:28 am

Nie wiem jak Stadej i co wie Kacper, ale ja na następną to biorę wodę do picia - i w ogóle o ile następna będzie Razz
No będzie, ale nie szybciej jak za 1,5 tygodnia...

Co do ostatniej rozgrywki, analizy nie będzie bo nie pamiętam, wyniki na szczęście się zachowały w sms-ie:
1. Kacper (Stark) 2. Marcin P. (Tyrell) 3. Karol (Baratheon) 4. Bobo (Greyjoy) 5. -SaH- (Lannister) 6. Malatyn (Martell)

Update pierwszego posta niebawem.
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Pon Mar 09, 2015 8:41 pm

A Ty gdzie nocowałeś ostatnio?!

Orle Gniazdo pozdrawia!
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Sro Mar 11, 2015 9:29 am

Witam!

Czy są chętni na rozgrywkę w przyszłym tygodniu raczej tak w jego środku - wtorek - środa - czwartek?
Powrót do góry Go down
Marcin P.
Snotling

Liczba postów : 5

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Sob Mar 14, 2015 8:55 pm

Ja chętnie we wtorek lub czwartek
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Pon Mar 16, 2015 8:08 am

W tym tygodniu z tego co widzę to nici wyjdą - jedyna szansa jest ponoć we wtorek w pubie "Z innej beczki" z tego co mówił Kacper.
Jeśli by tak było, to jest Kacper, Stadej, Ja, Marcin P., Malatyn i Wolny - czyli szóstka?
No i ja we wtorek jestem u lekarza w Białogardzie i nie wiem do końca o której wrócę, ale raczej tak 19:00 albo nawet później.

Więc albo na weekend może się ustawimy, albo w we wtorek w piątkę - gra będzie szybsza na pewno.
Jest jeszcze trochę czasu, pomyślcie, dajcie znać tu, na FB, mi i zobaczymy co z tego będzie Smile

Ps.
Bo to dzień św. Patryka, stąd pub itd. ale może kto miejscówę ma jak co, to też dawać znać Smile

Edit:
godzina możliwa to od 20:00 najszybciej, pojawiła się możliwość gry w Klubie Garnizonowym.
Edi 2:
Jest nas 6stka Smile
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Pon Mar 16, 2015 5:59 pm

To może od razu w Irish Pubie ? Promo jakieś mają na piwo w św Patryka
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Pon Mar 16, 2015 9:50 pm

Już poszło, że w klubie. Jako że głównie za sprawą przyjazdu Stadeja się zbieramy i jego ugadania z Kacprem i Wolnym, doszedłem ja i Malatyn i Marcin pierwsi dali znać, to taki skład jest jak jest.

Na następną rozgrywkę jak co pierwszeństwo będą mieli ci, co teraz się nie załapali.

Do zobaczenia jutro o 20:00 w klubie.
Powrót do góry Go down
Malatyn
Ork

Liczba postów : 487

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Wto Mar 17, 2015 8:47 am

Potrzebne drugie pudełko Wink
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Wto Mar 17, 2015 10:00 am

Myślałem o tym na wypadek zgub Razz
Ale pewnie wyjdzie za kilka lat ed 3, reedycja, Winds of Winter edition itd więc na razie się wstrzymuję Smile
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Czw Mar 19, 2015 8:30 am

Aktualizacja pierwszego postu.

Na czele rankingu ze sporą przewagą jest Kacper. Reszta mniej więcej poprawiła swoje noty, jedynie Marcin P. spadł nieco w średniej i ja o jakieś tam setne (chyba 0,12).
Jestem ciekaw kiedy zacznie się gra i czy w ogóle się zacznie gra przeciwko liderom rankingu Razz Jako, że gra nam idzie dobrze, myślę że do końca roku ze 20 rozgrywek zrobimy jak nie lepiej Smile
Za to ranking Rodów coraz bardziej miarodajny, ze względu na gry na 6ciu. Na razie czerwona latarnia dla Lannister'ów, palmę pierwszeństwa przejęli Greyjoy'owie - i to bez zaskoczenia, mieli solidny ranking przy dużej liczbie gier, a Tyrell'owie musieli w końcu spać z czołówki

Ranking mini-ligi:
1. Kacper: 4,75 pkt.
2. Marcin P.: 3,80 pkt.
3. Bobo: 3,5 pkt.
4. Malatyn: 3,00 pkt.
-. Stadej: 3,00 pkt.
6. -SaH-: 2,75 pkt.
7. Vectirius: 2,67 pkt
8. Wolny: 1,50 pkt.
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Czw Mar 19, 2015 11:55 am

I jeszcze jeden update:

Następna rozgrywka, myślę o weekendzie 27-29.03.2015r. Pierwotnie na weekend ostatni chętni byli Bobo, Karol i Vectirius, więc trzymam Wam rezerwację aż do potwierdzenia/odwołania. Krzysztof G. był także chętny, więc dam mu znać. Jeśli by wszystkim pasowało, to już nas 5 jest Smile
Skład dość "młody" więc jakby jakiś gracz nowy chciałby wystartować / spróbować, to serdecznie zapraszam! Smile

Gracze so far:
1. -SaH-
2. Karol P.
3. Krzysztof G.
4. Bobo
5.
6.

Ostatnio zmieniony przez -SaH- dnia Pią Mar 20, 2015 9:02 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Pią Mar 20, 2015 9:01 am

Update:
1. -SaH-
2. Karol P.
3. Krzysztof G.
4. Bobo
5. Vectirius
6.

Więc mamy pięciu zgłoszonych i jednego wstępnie jakoś tam zainteresowanego.
Jakby kto od razu wiedział, to dawajcie znać, ustalimy dokładny termin, a ja będę mógł zapytać o miejscówkę
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Sro Mar 25, 2015 11:17 am

A więc najwięcej chętnych na piątek, ustaliliśmy jednak 17:30.
Ja postaram się być ciut wcześniej i rozłożyć planszę. Spodziewać się możemy 2 nowych gracz, potwierdziło zaś udział na pewno 5 osób. Jak nowy gracz - Maciek - nie da rady, mamy dwoje rezerwowych, a ja też rozmyślałem nad ściągnięciem Johnnego, może i mu się spodoba. Do zobaczenia w piątek!
Zima nadchodzi!
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   Czw Mar 26, 2015 1:19 pm

Edit:

I już jest nas szóstka Smile Do zobaczenia w klubie o 17:30 Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!   

Powrót do góry Go down

I edycja Mini-Ligi GRY O TRON - zakończona!
Powrót do góry 
Strona 3 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next