ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Statuetka GOLD TROLL

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
-SaH-
Ork

Liczba postów : 419

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 6:09 am

Zawsze można mu domalować / dokleić - ale dla mnie to też za dużo zachodu Smile

Ja uważam, że projekt jest spoko! Naprawdę!
Łączy cechy charakterystyczne dla trolli kilku rodzajów (stary GW, władco-pierścieniowy, stary-baśniowy) - po powiedzmy szczerze, każdy z nas trolla widzi inaczej.

Ja może jedynie - teraz mi wpadło jak pisze - uniósłbym lekko jeden kącik ust? Taki niby uśmieszek ale nie wiadomo, ot Mona Lisa Razz
Nie wiem jakby to wyglądało.
A tak to świetne, naprawdę. Poza tym to szkic, przy modelowaniu na pewno coś wyjdzie inaczej więc jeszcze zobaczymy Smile
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant

Liczba postów : 2374

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 6:23 am

No cóż, ja jestem tradycjonalistą i obiektywnie uważam projekt za całkiem fajny ale nagrodę Zadu Trolla widziałbym jednak w klasycznej wersji podobnej do figurki GW, tamten troll ma znacznie więcej charakteru, ten jest taki właśni bardziej Lotrowy, czysty i bez charakteru. Optowałbym za nagrodą która będzie zwracać uwagę na półce laureata a nie ginąć na niej.

Ja bym wyedytował po prostu figurkę górskiego trolla i po sprawie. Cel jest noncomercial więc raczej nie powinno być problemów z prawami autorskimi.
Powrót do góry Go down
quins
Maneater

Liczba postów : 1610

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 7:35 am

Moje prawa autorskie może jedynie złamać ten, kto skopiuje tego trola i będzie go powielał komercyjnie. Z pominięciem oczywiście odlewania statuetek na potrzeby konkursów / turnieji na potrzeby Waszego klubu.
Pomysł statuetki wpadł mi przy okazji natknięcia się na statuetkę Golden Deamon, która jeśli obciąć jej rogi jest podobna do oscara.

Oczywiście gdyby to miał być projekt jednorazowy, to można by się nad nim zboczyć i dorobić mu wiele szczególików ale potem będą problemy z odlewaniem masowym. Zawsze jak będzie ktoś chciał, to może takiego trola wziąć i dorobić mu brakujące elementy, drobiazgi dzięki czemu statuetka zyska indywidualny charakter. Jednak będzie z tym sporo zachodu. Nie wiem czy warto. A już na pewno nie znajdzie się chętny do takiego tuningu przed konkursami.

Tak jak SaH napisał "po powiedzmy szczerze, każdy z nas trolla widzi inaczej" i trudno się z tym nie zgodzić. Gdzie 2 Polaków, tak 3 opinie więc i tak nie mamy szans zaprojektować trola, który będzie podobał się wszystkim Wink

Tak czy siak wykonam go a to już od Was będzie zależało czy będziecie go chcieli rozdawać na Waszych turniejach.

Z rysunku w plastyku miałem 5kę a z rzeźby ledwo 3ję więc nie wiem jak wyjdzie ostateczny model Wink

Powrót do góry Go down
http://www.rctrax.pl
Carolus
Goblin boss

Liczba postów : 221

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 8:24 am

Zgadzam się z Panem Michałem jakom również tradycjonalista. Górski troll. Można by zmieniać mu bronie dorabiać detale żeby zrobić innego trolla na inne wydanie, to chyba nie takie trudne.
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 8:56 am

A ja jako tradycjonalista powiem, że to nagroda dobra dla WFB ale już dla WH40k już niekoniecznie... Po co komuś zafascynowanemu Necronami czy Tyranidami jakiś troll? Przecież nie musi się znać na każdym systemie, co więcej może być tylko PowerGamerem i figsa takiego zapewne sprzeda, bo nie jest on aż tak popularny i łatwo dostępny teraz Very Happy

To trochę z przymrużeniem, ale wydaje mi się, że taka rzecz będzie bardzo pozytywna dla naszego klubu - poza tym to jest pierwszy projekt, pierwszy pomysł.
Wierzę w to, że quins się nie obrazi jeśli zmienimy znacznie koncepcję i w ogóle finalny Troll będzie zupełnie inny - w końcu chodzi o zabawę dla wszystkich.

Są już różne Macki, Bazyliszki, Rogate Szczury i inne, fajnie byłoby się wyróżnić czymś więcej, tym bardziej że wraz ze zmianą miejsca, zaangażowaniem się quins'a, Skoczka i Malatyna bitweniaki w Koszalinie mogą odżyć jeszcze bardziej, bo przecież 40ka stała na wysokim poziomie.
Złoty Rysiek (czy jak mu było?) był bardzo fajny ale to był 2003 rok - jeśli teraz mamy możliwość zrobić porządną formę statuetki, czemu z tego nie skorzystać?

Dobra, wracam do roboty! Razz
Powrót do góry Go down
Carolus
Goblin boss

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 9:47 am

Górski troll to logo naszego klubu, a to nie musi być zwykły model tylko statuetka, takich rzeczy się raczej nie sprzedaje. Walić powergamerów. Razz Ogólnie pomysł jest przedni.
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin

Liczba postów : 2695

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 10:24 am

Mam nieodparte wrażenie, że słowo POWERGAMER - jest nieco nadużywane.

Bo co ono oznacza? Człowieka, który chce wygrać? Czy co? Po to są stworzone podręczniki z zasadami - z różnymi jednostkami, żebyś mógł złożyć to tak, aby grając można było wygrać. Jak ktoś chce klimacik sobie robić to niech nie gra - i tyle. Nawet jak się gra kampanię to możesz ustawić tak, że będą "przegięte" rozpiski. Chciałbym tylko zwrócić jeszcze uwagę na to, że jak ktoś mówi "przeciwnik ma przegiętą ozpiskę" - to Ty też mogłeś. Nikt Ci nie bronił.

Dla odmian. Kim jest klimaciarz? Osobą, dla której najważniejsze są fajnie pomalowane modele i gra? Hymmm - większości wypadków to właśnie te osoby narzekają i same nie mają pomalowanych modeli. I wytłumaczeniem tego, że przegrywają jest to, że są klimaciarzami. Prrrrrrrroszę.

To jest GRA. Gry polegają na Wygrywaniu (a przynajmniej taki jest cel). Mało tego - konkursy/turniej modelarskie - też polegają na wygraniu. Więc robi się co jest się w stanie, żeby wygrać.

I statuetka jest właśnie dla osoby która WYGRYWA. I oponuję, żeby pozostał Troll. Z prostej przyczyny. Jesteśmy (a przynajmniej część z nas) na ogólnopolskiej scenie bitewnej znani jako Trolle/Zad Trolla. Więc jak sobie ktoś spojrzy na statuetkę to spore szanse, że skojarzy to sobie z naszym Klubem.

-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 11:32 am

Hehe, ja tylko raz użyłem powergamer a tu takie coś Razz

Generalnie statuetka ma być klubu a w moim odczuciu dokładne odwzorowanie starej figurki nie jest możliwe i tyle.
Przecież projekt quinsa to nadal troll - więc nie wiem czemu obawy przed tym.
Powrót do góry Go down
Malatyn
Ork

Liczba postów : 488

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 11:36 am

przecież to bardzo proste definicje

Powergamer to osoba z którą przegrałem
a klimaciarz to ja bo nie umiem grać

Very Happy 
Powrót do góry Go down
Carolus
Goblin boss

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 11:37 am

Przecież powergaming jest powszechny w tej grze, co nowe najlepsze. Można grać na klimacie jak się chce i ścinać rzeczy i rozpy z kampanii nie są już takie gięte. Razz Gw też wprowadza dziwny temat na banię, niby fluff jest tak bardzo ważny w tej grze ale jak przychodzi do bitew to inaczej to wygląda. All in all przecież i tak wygrywa ten kto ma największy portfel. Zgodzę się z tobą Łosiu gry polegają na wygrywaniu tylko że niektórzy mają większe prawdopodobieństwo nań. Wiele też zależy od podejścia ludzi bo każdy ma inne.
Przynajmniej nie wykręcam się klimaciarstwem, chyba że któs mnie poprawi, że jest inaczej. Razz
A co ty taki na wygrywanie? Może musisz coś wygrać? Smile
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 12:26 pm

Nie chcę na kolejnym forum dyskutować kto jest kim i czym i po co i kiedy - tym bardziej w temacie o statuetce.
Tym bardziej plus dla Malatyna za post!

Użyłem powergamer dla osób określenia osoby, której po huk przerobiona figurka battlewego trolla, skoro on nie wie nawet co to jest - gra tylko w 40tke i co edycje ma 2 inne armie, bo po FAQach opcja nr 1 już nie jest pro i teraz gra opcją nr 2. I TYLE!
Chcecie gadać o PG/Klimat, zakładajcie osobny temat - a nie quinsowi spamujecie, w temacie MM też poradniki wrzucane są z dupy że tak powiem - temat to temat i o temacie gadać, a nie...
Powrót do góry Go down
Kwaku
Black Ork Chieftain

Liczba postów : 1043

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 12:34 pm

Jarku jakbyś nie zauważył mamy trolla w godle klubu. może 40stkowiczowi troll będzie się kojarzył z dobra imprezą w koszalinie. bo ja np kołobrzeg kojarzę z "jinkiem" i kalamburami.

a poradnik wrzuciłem bo może i Malatynowi się przyda. jeszcze jakieś pretensje i offtopowe wpisy??
Powrót do góry Go down
-SaH-
Ork

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 1:12 pm

No to przecież statuetka quinsa też jest trollem - nie wiem więc czemu musi to być akurat TA figurka z 4/5 edycji? Smile

A co do wrzucania linka to akurat to był ostatni przykład jaki pamiętałem, offtopów niestety jest mnóstwo, jak na każdym forum.
Mnie po prostu już męczy wieczna dyskusja między klimaciarstwem a PG i tyle. Może i się uniosłem, ale tak to bywa.

Pozdro!

(był edit bo chyba niejasno napisałem)
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 1:27 pm

-SaH- napisał:
No to przecież statuetka quinsa też jest trollem - nie wiem więc czemu musi to być akurat TA figurka z 4/5 edycji? Smile

A co do wrzucania linka to akurat to był ostatni przykład jaki pamiętałem, offtopów niestety jest mnóstwo, jak na każdym forum.
Mnie po prostu już męczy wieczna dyskusja między klimaciarstwem a PG i tyle. Może i się uniosłem, ale tak to bywa.

Pozdro!

(był edit bo chyba niejasno napisałem)

No ale ja nie mówię że by kupić 400 górskich Trolli od GW korzystając z ich wyprzedaży magazynowej metali, tylko że popiersie powinno przedstawiać coś w stylu naszego Trolla z koszulek, z loga strony i klubu. Nie po to identyfikujemy się z jakąś formą by później korzystać z innej. I możliwe, że każdy ma swojego trolla ale ZAD TROLLA MA TEGO KONKRETNEGO.

I pomimo, że doceniam pracę Quinsa to uważam projekt za chybiony, chyba że chłopaki od Lotra się zainteresują.
Powrót do góry Go down
Malatyn
Ork

Liczba postów : 488

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 4:21 pm

Bardzo fajny pomysl z ta statuetka, naprwade.
Szkic również zacny, moim zdaniem pownien zostać, dobre proporcje i kształt rzeczywiście statuetkowy, miło sie prezentuje
Powrót do góry Go down
quins
Maneater

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 4:32 pm

Ja żeby była jasność nie obrażam się. Robię to z chęci wykonania a nie na zlecenie więc spox Smile
Statuetkę wymyśliłem na potrzeby festiwalu modelarskiego a nie turnieju. Kwaku dobrze napisał, że trol ma się kojarzyć z chłopakami z Koszalina a nie z systemem, w który się gra.

Do grudnia jest sporo czasu więc spokojnie można popracować nad wersją trola. Jednak uważam, że jeśli mamy robić większą kopię Waszego trola, to mija się to z celem. Lepiej już natłuc medali z podobizną i tyla.
Powrót do góry Go down
Carolus
Goblin boss

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 4:55 pm

Zawsze wyniknie taka rozmowa na temat pg/klimatu. Troll górski to logo Zadu Trolla więc dobrze byłoby powielać przyjęty obraz niż wymyślać wiele innych rodzajów. A na przykład White Dwarf (model), ciągle ten sam a ciągle w nowej odsłonie. Smile Kwaku dobrze trafił z tematem. A jak za festiwal modelarski to tym lepszy pomysł, nic tylko przyklasnąć Quinsowi i go chwalić. cheers 
Ale dlaczego mija się z celem? Przecież niebieski troll taki ładny.  Sad 
Powrót do góry Go down
quins
Maneater

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 5:54 pm

Rozumiem, ze dotychczasowy trol, to wasza figurka i na sile nie forsuje statuetki, to byl taki impulsowy pomysl w odpowiedzi na plany przygotowania festiwalu - wiec sprawy nie ma Wink
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 6:30 pm

quins napisał:
Rozumiem, ze dotychczasowy trol, to wasza figurka i na sile nie forsuje statuetki, to byl taki impulsowy pomysl w odpowiedzi na plany przygotowania festiwalu - wiec sprawy nie ma Wink

Ejjj, teraz to już za późno na wycofywanie się, rób zgodnie z naszymi "sugestiami" albo utoniesz w morzu flejmu, wrrr. ;D, Spróbuj może zrobić podobny projekt do Twojego ale na bazie naszego trolla, tzn. również popiersie ale pozbawione utrudniających odlewanie szczegółów.

Oczywiście jeżeli to problem albo po prostu Ci się nie chce to spoko, zapewne z chęcią wykorzystamy Twoja propozycję, zgodnie z powiedzieniem "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma", aczkolwiek będę niepocieszony  pale .
Powrót do góry Go down
quins
Maneater

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 6:41 pm

Mam zatem propozycje. Niech kazdy z Was wykona jak umie szkic statuetki trola tak jak to czuje. Zmiksujemy to i wyjdzie nam jeden wspolny twor Smile
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll

Liczba postów : 3818

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 7:17 pm

Wierz mi, nie chcesz żebym cokolwiek rysował Very Happy
Powrót do góry Go down
quins
Maneater

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 7:35 pm

No nie badz taki skromny, mam bardzo duza wyobraznie  Laughing 
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll

Liczba postów : 4119

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 9:35 pm

quins napisał:
Mam zatem propozycje. Niech kazdy z Was wykona jak umie szkic statuetki trola tak jak to czuje. Zmiksujemy to i wyjdzie nam jeden wspolny twor Smile

Dobry pomysł, jako statuetka na turniej malarski wcale nie musi być to morda naszego trolla. Co do punktu widzenia i gustu to wiadomo każdy ma swój itp. Ja jestem za szkicem Quinsa, który i tak będzie mocno odstawał od figurki zrobionej jako model zero.
Jak ktoś ma jakiś pomysł rysunek to dawać.

Co do powergamingu to jutro na turnieju można się wykazać, a nie zalewać temat statuetki.

Troll
Troll

Liczba postów : 3818

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Pią Mar 21, 2014 10:46 pm

quins napisał:

Wiesz, jest takie powiedzenie że prawdziwa sztuka obroni się sama...

...ale nie przede mną  lol! 
Powrót do góry Go down
quins
Maneater

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   Sob Mar 22, 2014 6:06 am

Bananovitch napisał:
quins napisał:

Wiesz, jest takie powiedzenie że prawdziwa sztuka obroni się sama...

...ale nie przede mną  lol! 

Very Happy 
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Statuetka GOLD TROLL   

Powrót do góry Go down

Statuetka GOLD TROLL
Powrót do góry 
Strona 2 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next