ZAD TROLLA Koszalin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Kosmo Elfy

Go down 
+7
Carolus
Kwaku
Bananovitch
GrimgorIronhide
Szczur
łosiu
Cezar
11 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyPią Maj 08, 2015 3:44 pm

Cytat :
Z tego co Szczur mówił to nie jest kolejna edycja Codex: Eldars tylko całkiem nowy kodeks?
Nie, zastępuje codex Eldarów, tak samo jak Astra Militarum zastąpiło gwardię, mimo że nie nazywa się tak samo Wink .

Cytat :
Czarek umknął Ci szkopuł w sumie to nic:
Scater Laser ma tylko taki profil: 36cali, S6 Ap6 Heavy4 - hmm brak przerzutu.
Ano przyznaje się, umknęło to mi istotnie Razz . Laserlock był bzdurny, i dobrze że wyleciał.
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyPią Maj 08, 2015 8:31 pm

Ja tam się cieszę ze zmian, większy balans i armie może nieco normalniej będą wyglądać.
Powrót do góry Go down
faLus
Ork Shaman



Liczba postów : 986
Join date : 05/07/2010
Age : 35

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptySob Maj 09, 2015 12:00 am

GrimgorIronhide napisał:
Ja tam się cieszę ze zmian, większy balans i armie może nieco normalniej będą wyglądać.
Balans? Jaki balans? Przecież ten codex jest jeszcze mocniejszy. Z tą tylko różnicą, że centki nieco łatwiej to niszczą. Ale w starciu z innymi armiami zaliczył level up. Teraz trzeba będzie cięcia turniejowe na garganty robić.
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptySob Maj 09, 2015 11:54 am

Dlaczego centki rozmontowują szybciej ? Nie ma już nalotu Wraciaków...
A większy balans wewnątrzarmijny, już rozpa na Serpenty+WK nie istnieje, a sporo jednostek dostało mega używalnego boosta i jest duużo więcej opcji, zwłaszcza wśród aspektów co mi akurat się podoba Very Happy
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptySob Maj 09, 2015 12:17 pm

Czarek, a co z Lordami Feniksami ?
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptySob Maj 09, 2015 12:33 pm

Cytat :
Przecież ten codex jest jeszcze mocniejszy
Dokładnie tak. Bo na pewno nie jest słabszy Evil or Very Mad .

Cytat :
Z tą tylko różnicą, że centki nieco łatwiej to niszczą
Centki to jedna z dość niewielu rzeczy która gładko anihiluje wielkiego wrajciaka. Gorzej trochę jest z sfortunowaną motoradą, 6 grav centów (z przerzutami i ignore cover) zabija średnio 6 moto warlocków, i to zakładając, że farseer nie przyjmie na siebie rany albo dwóch. I zakładając, że uda się użyć pełnego centkostara, co przy mobilnosci rady, może być problematyczne.

Cytat :
A większy balans wewnątrzarmijny
Śmiem nieco powątpiewać. HQ - farseer i moto rada. Elity - dragoni, czasami skorpiony, od biedy bansze. TR - teraz już tylko motorki, FA - pająki, tylko w HS bedą może przetasowania w miejsce wielkiego wrajciaka. Bardzo podobnie do tego co było do niedawna.

Cytat :
Czarek, a co z Lordami Feniksami ?
Dodam jak ich ogarnę. Wielkich zmian się nie dopatrzyłem, ale też nie analizowałem ich za dokładnie.
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptySob Maj 09, 2015 2:28 pm

Spox, chciałem tylko wiedzieć czy nie wylecieli.

Ja tam oraz Typhus chyba widzimy potencjał w Hawkach oraz małych wraciakach. Siła D na palnikach jest f pyte. No i dragonach. Z kolei Heavy zostaje bez dużego koksa pusty, są lepsze rzeczy. Serpentów też nikt nie bierze, shame dla ludzi co 5 pokupowali.

Dobra kmina z formacją na 3 aspektach - Dragoni trafiający na 2+ ? Miodzio.

Banshetki nadal są bez sensu, 2A s3ap3. Póki GW nie pójdzie po rozum do głowy i nie da im większej siły/ataków/ap.
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 42
Skąd : Miasto sexu i biznesu

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptySob Maj 09, 2015 9:15 pm

Wczytuje się coraz bardziej w ten nowy podręcznik i coraz bardziej dochodzę do wniosku, że trza sobie kupić Eldarów. Oni zawsze są mega silni nie ważne jaka edycja i zasady.
Armia wypchana siłą D mniejszą bądź większą siłą D, wriciaki teraz są must have szczególnie w sojuszu z DE i portalami albo w serpentach ( jakie one teraz słabe naprawdę już im została opcja tylko transportowa )
Generalnie Zaleś masz teraz mega ułatwione zadanie, wyciągasz stado jetbików, Vipera masz i 3 wriciaki duże oddział małych i koniec armii połowa modeli w armii ma siłe D, druga połowa same bronie ciężkie. Nic tylko szaleć na stole Very Happy
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptySob Maj 09, 2015 11:08 pm

Jak ma wstawić 3 WK. LoW jest przecież 0-1....
DS i Serpent to gówniane opcje dla wraciaków. Najlepiej w raiderze DE.
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 42
Skąd : Miasto sexu i biznesu

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyNie Maj 10, 2015 5:28 pm

Na szczęście jest detachment eldarski i tam można wstawić max 12 szt albo więcej
Właśnie złożyłem sobie pierwsze rozpy eldarskie na Szczecin 2detachmenty itp. Tylko 2 modele bez broni ciężkiej ( farseer i jeden warlock ) reszta albo siła D albo heavy. porażka kto to wymyślił. Ta armia to jest typowy samograj. Już im nawet nie potrzeba sojusznika czysty wygar. Już w Battle Scribie są nowe eldary i IK padaka Very Happy
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyNie Maj 10, 2015 11:15 pm

Cytat :
Ta armia to jest typowy samograj
A kiedy nim nie była Wink ?

Cytat :
Na szczęście jest detachment eldarski
Słowem wyjaśnienia dla Bobo - eldarski specialny detachment, jest zrobiony w stylu Decurionu (kopa w zadek temu kto na ten koncept wpadł), czyli zamiast tradycyjnych slotów masz podział na sloty core, command i auxiliary. Musisz wystawić co najmniej jeden Core (jedna z trzech pierwszych formacji z mojego megaposta ), i na każdy jeden core możesz dobrać 0-3 command (HQ) i 1-12 oddziałów wsparcia, do wyboru mi. aspekty, szwadrony czołgów i właśnie w/w wielkie wrajciaki. Więc można najzupełniej legalnie w rozpiskę na powiedzmy 1850 pkt wcisnąć 4 wielkie wrajciaki, nawet pewnie 5 jakby się uprzeć.

Co jest poniekąd jest podwójnym "wal się" Razz . Kupiłeś 3 wielkie wrajciaki ? To dokup jeszcze dwa. Albo trzy. Po czym uzywaj na turniejach jednego. Albo i żadnego.

Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyNie Maj 10, 2015 11:21 pm

Wiem przejrzałem booka. Z DE, haemonculusami, pierdyliardem formacji i tak dalej eldary sa teraz najbardziej różnorodną armia systemu. Mam juz 4 rozpy i wiele wiecej pomysłow. To jest epickie Very Happy I nawet Avatar wraca do łask. No tylko banshee i shajningi dalej do dupy sa. No i skorpiony, reaperzy i ponuraki z serpentami. Reszta ma wygar
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll



Liczba postów : 4126
Join date : 05/05/2009
Age : 42
Skąd : Miasto sexu i biznesu

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyPon Maj 11, 2015 1:27 am

Na cholerę tracić punkty na DE, czyste Eldary i do przodu, kurde oddział co wsysa jedną salwą dowolny inny oddział za pomocą palników z mała siłą D. DE to tylko teraz strata punktów.
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyPon Maj 11, 2015 9:15 am

Zaprzeczam. Jak dopakujesz te palniki do efektywnej rozwałki ? Deepstrikiem ? Spadają w kółeczku i strzela co najwyzej 3. Tego już próbowałem. Serpentem ? Nie dadzą rady dobrze wysiąść od tylca.
Odpowiedź brzmi transport oppen topped Raider z jinkiem na 3+. Wysiadasz 6" ze szpicy raidera i palisz całym oddziałem.

Poza tym Archont z portalem zajebiaszczo spada z nowymi Fire dragonami. Poza tym jak brakuje combatu wstawia się groteski z formacji z dexu Haemonculusów, które mają shreda i eternal warriora i potrafią zmielić WK (dowiedzione).

Nowe pestkoplujne motorki z laserami zastępują za to venomy, które stały się bezużyteczne. Nie mówię o jakimś dużym dodatku DE tylko portalu i raiderze czy dwóch.


Reszta graczy Eldarów tylko to potwierdza. Można grać bez DE, ale wtedy jak zrobić użytek z Wraciaków i Dragonów ?

Powrót do góry Go down
faLus
Ork Shaman



Liczba postów : 986
Join date : 05/07/2010
Age : 35

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyWto Maj 12, 2015 7:10 am

GrimgorIronhide napisał:
Zaprzeczam. Jak dopakujesz te palniki do efektywnej rozwałki ? Deepstrikiem ? Spadają w kółeczku i strzela co najwyzej 3. Tego już próbowałem. Serpentem ? Nie dadzą rady dobrze wysiąść od tylca.
Odpowiedź brzmi transport oppen topped Raider z jinkiem na 3+. Wysiadasz 6" ze szpicy raidera i palisz całym oddziałem.

Poza tym Archont z portalem zajebiaszczo spada z nowymi Fire dragonami. Poza tym jak brakuje combatu wstawia się groteski z formacji z dexu Haemonculusów, które mają shreda i eternal warriora i potrafią zmielić WK (dowiedzione).

Nowe pestkoplujne motorki z laserami zastępują za to venomy, które stały się bezużyteczne. Nie mówię o jakimś dużym dodatku DE tylko portalu i raiderze czy dwóch.


Reszta graczy Eldarów tylko to potwierdza. Można grać bez DE, ale wtedy jak zrobić użytek z Wraciaków i Dragonów ?


Bobo, +1
Bez dodatku DE, nowi Eldarzy to tylko duży Wrajciak i spam motorków.
Zmartwię was ale ja również rozważam zakup eldarów ;P
Tyle że ja w przeciwieństwie do was nie jestem mnientkom pipkom i nie będę wystawiał dużego wrajciaka :p
BTW, ciekawe po ile teraz ludzie będą sprzedawać serpenty, mam nadzieję, że uda się kilka ogarnąć za grosze Smile
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyWto Maj 12, 2015 9:43 am

A dlaczego Serpenty są już takie kiepskie? Bo ogarnąłem tylko że tarcze im zmienili z d6 na 2d6 ale jednorazowo, czyli dalej siedem strzałów i latamy na tarczach? Czyli IMO dalej są dobre tyle że bike'i je wypchnęły z rozpisek?
Powrót do góry Go down
faLus
Ork Shaman



Liczba postów : 986
Join date : 05/07/2010
Age : 35

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyWto Maj 12, 2015 11:46 am

MGM napisał:
A dlaczego Serpenty są już takie kiepskie? Bo ogarnąłem tylko że tarcze im zmienili z d6 na 2d6 ale jednorazowo, czyli dalej siedem strzałów i latamy na tarczach? Czyli IMO dalej są dobre tyle że bike'i je wypchnęły z rozpisek?

Siłą serpentów zawsze było to, że 1 turę ostrzału przetrzymywały, by później przez resztę gry grzać ze wszystkich luf. Rzadko kiedy używały tarczy do zbijania penek do glanów w innej sytuacji niż przy pierwszeństwie przeciwnika. Redukcja siły na tarczy to kolejne osłabienie. Nie oszukujmy się - S6 można co najwyżej zaglanować typowe pojazdy na stołach, brak możliwosci urwania broni, wbicia shake'a lub stune'a, immobila lub urwanej broni jest lipny, bo trzeba dłużej wygarniać by zredukować zagrożenie. Obniżony zasięg pola do 24'' to kolejny mankament.
I wisienka na torcie, o ile nie zostałem wprowadzony w błąd, osłabienie scatter lasera tak by nie mógł linkować pozostałych broni! A to była podstawa morderczej skutecznosci serpentów.

Wciąż widzę zastosowanie dla serpentów ale tak po prawdzie nie wciskał bym do rozpy więcej niż 2 sztuk.
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyWto Maj 12, 2015 1:21 pm

Dzięki, a więc jednak dostały solidnego nerfa.
Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman
GrimgorIronhide


Liczba postów : 873
Join date : 08/03/2010
Age : 27
Skąd : Waaaaagh!

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyWto Maj 12, 2015 2:40 pm

Kiedyś brało je się dla samej skuteczności ogniowej. Teraz bierze się jako transporty. A że eldary mają dupne transporty, które jeśli już bierze się od razu o wiele lepsze open topped z DE to jakoś wyszły z mody.

Bronie na serpencie nadal wszystkie są linkowane, dostały TL. Tylko pole nie jest już linkowane. bounce

MGM, wziąłbyś mi w środę podstawkę lataczową ? Potrzebowałbym pod swojego WK
Powrót do góry Go down
Cezar
Ogr
Cezar


Liczba postów : 1412
Join date : 27/10/2009
Age : 35
Skąd : Koszalin

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyWto Maj 12, 2015 4:31 pm

Cytat :
Kiedyś brało je się dla samej skuteczności ogniowej
Dokładnie. Trochę bzdurą ( by nie używać gorszych określeń) było, że transporter miał siłę rażenia czołgu (zawsze to była nisza chimery, choć ta nie szalała nigdy tak w tej materii. Zresztą serpent miał za 2x jej cenę 4x siłę ognia).
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant
MGM


Liczba postów : 2392
Join date : 13/12/2011
Skąd : Koszalin

Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 EmptyWto Maj 12, 2015 5:22 pm

Wezmę, chociaż w klubie chyba dwie luźne się teraz walają.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Kosmo Elfy - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Kosmo Elfy   Kosmo Elfy - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
Kosmo Elfy
Powrót do góry 
Strona 3 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Elfy na Haju

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
ZAD TROLLA Koszalin :: WH40k-
Skocz do: