ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

WoW Adventure Game

Go down 
AutorWiadomość
Bananovitch
Troll
Troll

Liczba postów : 3818

PisanieTemat: WoW Adventure Game   Sob Lut 13, 2010 8:14 pm

Wczoraj miałem okazję zagrać w jedną z wersji planszowego WoWa i chciałbym podzielić się z wami wrażeniami.
Zawsze lubiłem klimat Warcrafta. Od pierwszej części tej znakomitej strategii, po dodatek do jej trzeciej części, chyba zjadłem zęby na tej grze. Ale do WoWa jakoś nie mogę się przekonać. Nie bawi mnie masowa młócka graczy (o tym, że mój komp tego raczej nie pociągnie nie będę wspominał Wink). Ale planszówka przeszła moje najśmielsze oczekiwania.
Pamiętacie "Magię i miecz"? Taka planszówka (made by GW nota bene) w której chodziło się po magicznej krainie, wykonywało questy i dążyło do zdobycia Korony Władzy? WoW jest trochę podobny. Ale jest bardziej w klimacie RPG. Normalnie wykonujesz questy, walczysz z potworami, łazisz po krainie Azeroth, ale co ciekawe, zdobywasz też poziomy (levelami z polska zwane Wink) i w zależności od swojego doświadczenia możesz zapuszczać się w coraz odleglejsze (i niebezpieczniejsze) zakątki Azeroth. Szczerze mówiąc takiego rozwiązania jeszcze nigdzie nie widziałem i bardzo mi się to spodobało. Gierka jest niesamowicie wciągająca-graliśmy w czoraj z dwoma kumplami bite pięć i pół godziny i przez cały ten okres czasu nie było mowy o żadnej nudzie. Zasady są dość skomplikowane, ale przystępne, godzina czasu i wszystkie są opanowane bez konieczności zaglądania co chwila do instrukcji. Karty postaci, zdarzeń, potworów i sama mapa Azeroth (czyli inaczej mówiąc plansza) są bardzo solidne i przejrzyste. Choćbyś się uparł, to nie da rady ich szybko zniszczyć Wink
No i najważniejsze-jest praktycznie nieograniczona liczba graczy. Możesz grać zarówno samemu jak i z siódemką kolegów. Co prawda z zestawie startowym są tylko cztery postacie (Ork wojownik, Krasnolud zwiadowca, Człowiek mag i Nieumarły mag), ale do WoWAG można dokupić dodatki z nowymi klasami postaci, nowymi potworami, nowymi umiejętnościami i nowymi przedmiotami.
Tyle z plusów. Czas na trochę minusów.
Pierwszym jest długość rozgrywki. Dla jednych to zaleta, dla innych wada. To nie jest gra na dwie godziny. Rozpoczynając rozgrywkę musisz liczyć się z tym, że spędzisz przy niej cały wieczór i jeszcze pół nocy. Niemniej tego czasu nie uznasz za stracony.
Po drugie-lekki brak balansu. Generalnie wyższy poziom postaci zwiększa jej statystyki nieznacznie (albo i w ogóle). Potwory są dość silne (nawet na najniższym poziomie), przez co walka z nimi, szczególnie na początku jest trudna i dla niecierpliwych graczy może skończyć się niezłą frustracją, kiedy ich postać po raz trzeci zginie nie osiągnąwszy nawet drugiego poziomu. Ale z drugiej strony jest to też plus dla wymagających graczy-żeby wygrać trzeba się nieźle napocić i trochę pogłówkować.
Po trzecie-to już moja subiektywna ocena. Nie podobają mi się rysunki. Po prostu jakoś mi "nie leżą". Ale to już taki specyficzny klimat World of Warcraft (akurat ten rysunki oddają doskonale). Z pewnością znajdą się ludzie, którzy tymi rysunkami będą się zachwycać.
Krótko mówiąc-polecam każdemu lubiącemu fantasy, klimaty RPG, Warcrafta czy choćby dobą zabawę w gronie znajomych.
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman

Liczba postów : 836

PisanieTemat: Re: WoW Adventure Game   Nie Lut 14, 2010 8:09 am

A o jakiej konkretnie grze mówisz? Dałbyś może jakiś link do opisu, aukcji allegro albo sklepu?
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll

Liczba postów : 3818

PisanieTemat: Re: WoW Adventure Game   Nie Lut 14, 2010 8:33 am

Widzę że poziom czytania ze zrozumieniem w narodzie drastycznie spadł Rolling Eyes

Bananovitch napisał:
WoW Adventure Game

Ciężko sobie wyguglać? Evil or Very Mad
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman

Liczba postów : 836

PisanieTemat: Re: WoW Adventure Game   Nie Lut 14, 2010 8:49 am

Oj, sry - mój błąd. Embarassed Po co te nerwy?. Dzięki bardzo! Ciekawie się prezentuje, być może nabędę. Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: WoW Adventure Game   

Powrót do góry Go down

WoW Adventure Game
Powrót do góry 
Strona 1 z 1